Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kézi csempevágó nem viszi a...

Kézi csempevágó nem viszi a csempét csak karcolja a felületét?

Figyelt kérdés
Jó drága volt pedig. Mi lehet a baj? Rossz? Vagy nem is lehet vele csempét vágni?
2021. szept. 8. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Jól működik, de akkor fogalmad sincsen, hogyan kell használni. Keress egy videót róla!
2021. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Milyen formája van a csempevágodnak? Kés? Ollo? Ugye nem? Akkor ne is várj töle hasonlo használatot. A kézi csempevágo kerékkel vagy keményfémmel megkarcolja a csempe felületét, amit ezután (HA ELÉG ÜGYES VAGY????) a karc mentén el tudsz törni!
2021. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2021. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ismerem a videókat. Kerekes típus. Nem viszi pedig. Legtetejét karcolja bármilyen erösen húzom. Törni esélytelen a géppel, de mással is.
2021. szept. 8. 19:43
 5/15 A kérdező kommentje:
Lehet hogy túl jó a csempe? Spanyol típus 20 ezer volt négyzetmétere 2016-ban.
2021. szept. 8. 19:44
 6/15 anonim ***** válasza:

Tudnál feltenni valami fotót a csempevágódról, vagy valami hasonló gépről? Gyanítom, hogy valami gyenge csempevágód lehet. Pl az ami ilyen duplacsövön csúszik.

[link]


Na ezek inkább visszahajlanak mikor próbálja az ember törni a lapot, ilyenen én is ugráltam, de nem lehetett vele törni.

Ugyanat a lapot az alábbi géppel, minden különösebb erölködés nélkül karcoltam és törtem el, és szép egyenes volt a vágás. Élvezet vele a munka.

[link]

2021. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pont ez a praktikeres van amit linkeltél, ott ajánlották. Visszavinni már nem lehet sajnos :(
2021. szept. 9. 08:27
 8/15 anonim ***** válasza:
A csempevágó sosem vágja el azonnal a csempét, csak megkarcolja, ami így ott meggyengül! Utána a csempevágó szárát lefelé nyomva megroppantod, és a karc mentén tökéletesen egyenes vonalban kettétöri - így működik minden csempevágó!
2021. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tudom de nem viszi sajnos. Alig karcolja ez a gép bármit teszek
2021. szept. 10. 13:44
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg a csempevágó nem jó, legalábbis ahhoz a csempéhez, amit vettél. Túl vastag és kemény a felülete.
2021. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!