Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csaptelep takaró rózsa magassága?

Csaptelep takaró rózsa magassága?

Figyelt kérdés

Van egy újracsempézett zuhanyfülke, és benne egy csaptelep, aminek hiányzik a takarórózsája. Megvettem az elsőt, amit találtam bolban, ilyet:

[link]


Majd azzal szembesültem, hogy ez túl magas, a csempe síkja és a csaptelep becsavart hollandija közti távolság legalább 6-8mm-rel kisebb. Most levágtam lemezvágóval a peremét, és úgy felraktam, de ronda is, és nem mivel nem lett tökéletes, ezért nem is fekszik rá a csempére.


A kérdésem, hogy hogyan kell rendesen megoldani, ha a csempesíkból kiálló cső hossza nem passzol az "egyenrózsa" magasságához?



2021. júl. 18. 00:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Takaró rózsa létezik több magasságban. Valamint úgy is megoldható hogy Z-idomból is létezik több hosszúságban,valamint végszükség esetén levághatóak 2-3 menet és akkor rövidül. A belső 1/2" menethez meg csaptoldóval +10mm hozzáadható az emelés kifelé ha túl magas a rózsa.
2021. júl. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ha beírod a gugliba hogy "csaptoldó" a képeken láthatod miről beszélek
2021. júl. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jaja csaptoldó, mérd le mennyivel kellene kintebb lennie, 1 centitől már van
2021. júl. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!