Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Most ez beazas folt, vagy mi?

Most ez beazas folt, vagy mi?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy ejszaka csepergett az eso, nagyon kicsit. Masnap reggel 10 kimentem reggelizni, es csak ugy felneztem a plafonra -nem tudom miert-. Es lattam az asztal masik oldalan egy sargasbarnas foltot, de nem esett belole az eso, de ejszaka sem, mert nem volt vizes alatta semmi, megfogtam a foltot, nem vizes. Bementem a spajzba a reggeliert ugyan az.

Lehettet beazas? De nem gondolom, mert nem vizes semmi. Akkor esetleg mi lehetett. Ez egy hete tortent, de azota is ott van.



2021. jún. 26. 10:05
A kérdező szavazást indított:
Beazas
Valami mas
5 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:

Lakik fölötted valaki? Kérdezd meg tőle, hogy nála nem csurgott-e ki valami (mosógép kieresztő csöve, nyitva felejtett vízcsap, amit a túlfolyó már nem bírta elviselni stb.). Ha van lakásbiztosítása beázásra, akkor megfizeti a biztosító. Ha neki nincs, de Neked van, ugyancsak fizeti a biztosítód (ha van).

Figyeld az esőzést legközelebb és meglátod, hogy megjelennek-e ismét a foltok.

Most nyár van, de leírom, mi történt nálunk tavaszi hóolvadáskor.

Legfelső emeleten lakunk, lapostetős panelban. A tetőből vezetnek ki kb. 25 hosszú szellőztető csövek, kalappal a végükön, hogy ne essen be az eső. A télen sok hó esett, ami olvadáskor befolyt a szellőztető csöveken át a mennyezetre, ahol foltot hagyott. Lakógyűlésen is elmeséltem, hogy vastag hóréteg esetén mások is takarítsák el a szellőztető csövek környékét.

Ne gondoljátok, hogy a tetőre tilos kimenni, mert nálunk a katasztrófavédelem is tud róla, hiszen veszély esetén ki lehet menekülni a tetőre, korlátok között át lehet menni a szomszédos (összesen 6) lépcsőházba és náluk lifttel lemenni az utcára. Sőt, a tetőre kivezető utat lezáró rácsokat is el kellett távolítani, de legalább is a zárt kiszerelni belőle.

2021. jún. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ... 25 cm hosszú csövek...
2021. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Laknak, megkerdeztem. Fel is mentem hozzá. Nincs semmi kulonos nala.
2021. jún. 26. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az eső kizárt, ha laknak fölötted.

Az is lehetséges, hogy a szomszéd nem is tud róla, mert nem látható. Figyeld meg, hogy előjön-e ismét. Ha igen, akkor előjött valamilyen szivárgás, amiről valóban nem tudhat, de a víz-. és csatornavezetékek (WC is!) környékét jól meg kell vizsgálni. Ha nem találtok semmit, akkor a Vízművek szakemberei vagy néhány vízvetékszerelő műszerrel megállapítja, hol van a nedvesedés.

2021. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolso, de nem vizes semmi...
2021. jún. 26. 16:14
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen melegben reggelre megszáradhatott. Az is lehet, hogy előző nap délután, reggel áztatok ki, csak nem vettétek észre. Az átszivárgásnak is idő kell.
2021. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ertem... nem akar eltunni.
2021. jún. 27. 07:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A folt eltűnni már nem fog, mert a beázás hozott magával a fal felszínére valami sárgásbarna színfoltot is. Ez többnyire annak a jele, hogy a víz a vasbeton rozsdás vasával is érintkezett.

Figyeljed a foltot (de máshol is a plafont) továbbra is, ahogy már írtam.

Mivel kizárt az esőtől való beázás, így csakis a szomszédtól eredhet, de lehet, hogy nem is tud róla (vagy tud róla, csak nem ismerte be).

2021. jún. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!