Hőszivattyú vásárlása falusi CSOK keretén belül így lehetséges?
Adott egy kétszintes családi ház, néhány éves lapradiátorokkal felszerelve. Jelenleg vegyes tüzelésű fűtés van, ezt szeretnénk kiváltani hőszivattyúval. Falusi CSOK-ot igénybe tudjuk venni, ezzel szeretnénk csökkenteni a költségeinket (1,3 millió forint, két gyerek). Jelenleg ugye a két fűtési kör egy kazánra van kötve. A felső szint testvérem nevén van, neki gyerekei nincsenek. Lehetséges az, hogy egy hőszivattyút veszek a CSOK-ból, és azt mindkét körre rákötöm? Mindkét szint hőigénye ugyanannyi (7-7 kw). Vagy lehetséges a hőszivattyú számláját kétfelé osztva kérni vásárláskor, és akkor csak a ránk eső részét benyújtani? Panasonic Aquaera monoblokk levegő-víz hőszivattyúban gondolkodunk.
Értelmes válaszokat előre is köszönöm!
PS: igen, az előző kérdést is én írtam ki
Nem értek a CSOK-hoz
Radiátoros fűtésed van.
Utána néztél hogy mennyi egy hőszivattyús fűtés előremenő hőmérséklete?
Miért szokták azt mondanani hogy nagy felületű hőleadókra van szükség.?
2-es: köszönöm szépen a kérdésemhez semennyire nem releváns választ. Bár tényleg nem értek a CSOK-hoz, ezért elhiheted, utánajártam annak, hogy mire szeretnék elkölteni pénzt. Alacsony hőmérsékletű radiátorok vannak, a rendszer 35 fokra (is) lett tervezve. Azt már csak mellékesen teszem hozzá, hogy a Panasonic Aquaera hőszivattyúk 55 fokos előremenő hőmérsékletet is tudnak (nyilván kisebb hatásfokkal, de még úgy is jobban járnék a vegyes tüzeléshez képest).
Hihetetlennek tartom, de ez a második kérdésem ezzel kapcsolatban, és ide sem érkezett még normális válasz, ami segítene. Illetve a környékbeli cégek sem méltatnak válaszolni megkeresésemre. Szerencsére hónap végére lesz valaki, aki tud ebben segíteni.
1-es: kifejtenéd bővebben, hogy mi a kizáró tényező? 50%-os felújítással megvalósítható? Vagy várjak a múlt hónapban belebegtetett hőszivattyús támogatásra?
Félre értés van.
Én nem értek a CSOK-hoz.
Alacsony hőmérsékletű radiátor?
Milyen az? Mekkora?
Nem támadok. Hanem tanulni szeretnék.
4-es. Akkor bocsi, félreértettem.
Igazándiból egy lapradiátoros rendszer, és úgy lett méretezve, hogy a kívánt teljesítményt 35 fokos vízhőmérséklettel adja le. Márkanévre nem emlékszem, de még a csomagoláson is szerepelt a teljesítménye 35 fokos víz esetén, nem volt nehéz dolga a fűtésszerelőnek. A ház egyébként jó hőszigetelésű, olyan 7 évvel ezelőtt lett teljesen megcsinálva. Ez a radiátoros rendszer három évvel ezelőtt lett kialakítva mindkét szinten. 1,5 évig 35 fokos előremenővel ment a fűtés egy régi gázkazánnal. Ez 1,5 éve ment tönkre, azóta ismét a vegyes tüzelésű kazánnal fűtünk (előtte vegyesen volt használva a két kazán). De most a kazánnál olyan 45-50 fokos az előremenő, viszont a nagyobb helyiségekben két radiátor van, itt pedig egyet le lehet kapcsolni, ezzel elkerülve a túlfűtést.
Igazándiból amiért a hőszivattyún elgondolkoztam, hogy egy kondenzációs gázkazán a szerelési díjjal, gáztervvel, kémény átalakítással együtt kicsivel 1 millió forint felett van. Ha tudnám érvényesíteni valamely támogatási megoldást, akkor inkább hőszivattyút vennék gázkazán helyett, mert utána az üzemeltetési költség sokkal kevesebb lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!