A KÖBER hammer email anticoroziv fekete kalapácslakk felvihető már mázolt (porszórt) felületekre is vagy csak a nyers fémfelületere?
Azt tudom, hogy akár rozsdás fémfelületre is felvihető, de arról nem találok sehol infót, hogy már meglévő, jó állapotú mázolt/porszórt felületek átvonhatók-e ezzel a kalapácslakkal.
(Egy beltéri polcos állvány fém tartószerkezetét szeretném átvonni. A jelenlegi nagyon ronda zöld színt szeretném fekete színű kalapácslakkal bevonni.
A meglévő zöld bevonat jó állapotban van, gyárilag porszórt felületű. Mielőtt bevonnám a fekete kalapácslakkal kicsit megcsiszolnám és zsírtalanítanám.)
Mi a véleményetek?
Felvihető -és tartós bevonatot képez- a kalapácslakk a már porszórt felületen?
Megúszhatom a jelenlegi bevonat teljes eltávolítását (kaparás, csiszolás)?
A porszórt felületre alapból nem fog megtapadni semmilyen festék, kivéve ha rendesen érdesítve van a felület.
A rozsdára szánt festék (az említett kalapácslakk) pedig kémiailag a rozsdához fog kötni, tehát még kevésbé tapad meg egy "normál" (nem rozsdás) felületen.
A gyakorlat viszont az ellenkezőjét is hozhatja.
Egy régi beltérre szánt postaládát, ami szürkére volt festve (nem porszórva), átkentem barna Hammerite kalapácslakk festékkel.
A festék ugyan nem jött le, de már több helyen rozsdálni kezdett, mivel kültéren van.
Javaslom, hogy próbáld ki, esetleg polírpapírral húzd át a felületet, és töröld át nitóhigitóval, hogy zsírtalanítsd.
Egy kis adag festéket vegyél próbára. Ne higítsd, festés után pedig olcsóbb az ecsetet eldobni, mint az ecsetmosó löttyel mosogatni.
A száradás után pár héttel kipróbálhatod a festés tartósságát. Ha nem jó ez a festék, még mindig kereshetsz más fajtát.
Köszönöm. Az én szerkezetem eredendően is beltéri volt. Nem tudom, hogy gyárilag milyen anyagokkal volt mázolva. Az biztos, hogy a zöld fedő szín alatt valamilyen fehér színű alapozóval kezelték. Lehet, hogy kézzel mázolták eredendően is, de nekem olyan benyomásom volt, hogy inkább szórva volt. (Egyedi szerkezet.)
Már túl vagyok a kivitelezésen. Úgy voltam vele, hogy nem túl nagy szerkezet. Maximum a munkaidőmet és a felhasznált kis mennyiségű festő anyagot és az ecseteket bukom. És tanulok közben. :)
Ahogyan írtad is, a felületet először átcsiszoltam, majd (szappanos vízzel) zsírtalanítottam. Aztán száradás után ecsettel hordtam fel a kalapácslakkot. Jól tapadt. Elvileg 4 vagy 72 órán belül lehetett volna újabb réteget felvinni. Na én ezt nem tartottam be, mert 24 óra múlva a kissé megfolyt részeken megcsiszoltam az új bevonatot, majd ismét lekentem. Csiszolásnál sem jött le a kelleténél jobban az anyag. Persze nem vandál módon estem neki, csak kézzel és finom papírral.
Most megvárom a 72 órát, majd újból átcsiszolom és felviszek egy utolsó réteget. Már csak azokra a részekre amelyek látszanak és az esetleges újbóli megfolyás miatt az esztétika megkívánja.
Korábban már dolgoztam ezzel az anyaggal. Kültéri, de fedett helyen lévő vasakat kezeltem vele. Így ismertem. Régebben is hígítás nélkül használtam, és minden rétegnél új ecsetet vetettem be. Így tettem most is, mert ahogy írtad is, "olcsóbb az ecsetet eldobni, mint az ecsetmosó löttyel mosogatni"
Néhány hét, aztán kiderül működik-e a dolog. Remélhetőleg igen és tartós lesz.
Rozsdára közvetlen ne fess!
Legalább drótkefézd le a nagyját.
Fúró és sarokcsiszolóra is lehet kapni ilyen drótkorongokat, azzal gyorsan lehet haladni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!