Milyen csőfajtát ajánlott használni fürdőszoba felújításánál?
Sziasztok!
Egy hatvanas évek végén épült házról van szó, acélcsöves vízvetetékekkel. A falban egy ideje elpattant az egyik cső (ráadásul még rátett a tetőcserénél lezajlott "buhogás" is) és mivel már az összes vezeték már minimum 50 éves, eldöntöttük, hogy az egész fürdőszobát szétbombázzuk és minden ami cső (vízvezeték és szennyvíz) ki lesz cserélve, és át lesz építve a fürdőszoba.
Viszonylag kis fürdőszobáról van szó (1,60 x 2,70 m). A bojlert át szeretnénk rakni a pincébe (pont a fürdőszoba alatti részre), mivel jelenleg a kád felett van.
Összesen: egy csap a kád felett, egy csap a mosdó felett, egy csap a konyhai mosogató felett, egy csap a WC-nek, csövek a bojlerhez, és a szennyvíz csövek cseréjéről van szó.
Utánaolvasgattam, de nem vagyok ezekkel annyira képben. Azt olvastam, hogy elég híres a rézcső illetve a polietilén vagy ötrétegű cső. Rengeteg lesz a kőműves munka is, meg vízvezetékszerelőt sem olyan könnyű ebben a helyzetben szerezni. Mindenki "fusizó" szakember lesz, szóval nem egy külön csapatról van szó. Viszont kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy szerintetek mennyibe kerülhet egy ilyen felujítás és milyen csöveket kellene használni?
Ötrétegűt, roppantva, és bárki bármit mond, tekerd be valamilyen hőszigetelővel. Az előző fürdőszobát szakember csinálta horganyzott fél collosból, nem szigetelt le semmit. A mostanit mi magunk szereltük komplettre, rézcsővel, mindent alaposan szigetelve. Egy hibát elkövettünk, forrasztottunk, de jobb lett volna roppantani.
A lefolyócsöveket is egy mérettel nagyobbra csináltuk.(11 nm a fürdőszoba)
Az anyagárral nem szabad spórolni, a legjobbat kell használni.
Őszintén szólva, hamarább a rézcső felé vonzódunk. Állítólag jobb olyan helyekre, ahol kevés a "kanyar", és inkább több az egyenes szakasz. Itt pont az a helyzet.
Nekünk is horganyzottból van, mindenféle szigetelés nélkül (annó örültek, hogy csövet kaptak).
Van viszont egy nagyon idegesítő tényező a jelenlegi fürdőszobában. A mosdó alatti padlóban lévő lefolyó (vagy minek hívják, ahová annó a mosógép szennyvizét szokták csurgatni) valahol már el lehet dugulva a cső a kádnál pont annyira, hogy ha teljesen ki van engedve a kád (úgyértem, a dugó csak szimplán ki van húzva) akkor ezen a földi lefolyón keresztül visszafolyik a fürdőszobába a víz, elárasztva azt.
Ezt a földi lefolyót teljesen ki akarjuk iktatni, illetve nem akarunk semmi hasonlót. Ez megoldható, nem? Mert hallottunk olyat, hogy ha azt kiiktatjuk, akkor nem fog végképp lefolyni a víz, mert nem kap "levegőt" a cső, és nincs hová elfolynia a víznek. Szerintem ez baromság, de inkább felteszem itt ezt a kérdést...
Padló összefolyó. Ez egy szifon valójában, így biztosan fel van telve. Innen könnyen elérhető és tisztítható a padlóban lévó cső, a kiömlő víz van hová elfolyjon. És mint szifon, bűzzáró, és szennyfogó is működik. Általában mosdó és kád, bele van kötve.
Működik nélküle is az elfolyás, de vannak előnyei, így elég jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!