Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújítási támogatás KATA-s...

Felújítási támogatás KATA-s vállakozóval?

Figyelt kérdés

Sok féle dolgot olvasni ezért megkérdezem inkább:

Járható út az, hogy a munkadíj szerepel csak a szerződésben az anyagdíj meg az én nevemre szól ( mintha én venném meg a boltban)? amit csak mint számla csatolok, vagy hogy van ez?


2021. febr. 21. 10:29
 1/10 A kérdező kommentje:

Gondolok itt például ennek az írásnak a 6-os pontjára:

[link]


6. Ha veszünk egy beépíthető gépet, akkor ezt mi magunk is beszerelhetjük, legfeljebb a munkadíj felét nem kapjuk vissza.


Érdekes a felvetés, de sajnos ez nem így van. Kizárólag olyan számlák fogadhatók el ugyanis, amelyek vállalkozói szerződéshez kapcsolódnak, ebben az esetben pedig nem lehet ilyen, hiszen mi magunk végeznénk el a munkát.


Ez szerintem nem igaz, de hátha valaki tudja biztosan. Tehát minden anyagköltségnek MUSZÁJ vállakozói szerződésben szerepelnie, vagy nem? Ugyanez, hogy megvehetem e nevemre a laminált padlót, amit letetetek vállakozóval később. Vagy letszem én magam (anyag fele vissza jön-e, munkadíj nyílván nincs, de h ki is fesstetek akkor lesz bőven munkadíj számlaérték a festőtől) stb.

2021. febr. 21. 10:36
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
nem mert a számlák mögött az államkincstár által kiadott szerződésnek kell lennie.
2021. febr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen te is megveheted az anyagot a nevedre szólóan. Ez, hogy a vállalkozói szerződéshez kell kapcsolódnia az anyagszámlának, úgy értendő, hogy muszáj munka-és anyagszámlát is beadnod a visszatérítéshez, és az anyagnak arról kell szólnia, amit a kivitelező beépít.


Tehát, ha te burkolóval kötsz szerződést munkára, akkor nyilván csak burkoláshoz kellő anyagkról adhatsz be számlát, nem beépíthető gépekről.

2021. febr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Van olyan vélemény, hogy csak a vállalkozói szerződésben található díjak számoltatthatóak el.

Erről van szó:

[link]


Konkrét esetben egy fürdőszoba felújítás vizes munkálatait csináljuk. A vállalkozó KATA-s, tehát ő megveszi az anyagot a nevemre, de nem számlázhatja tovább. Tehát az anyagot nem írhatjuk be a vállakozói szerződésbe, mert az anyagot nem neki fizetem, márpedig neki igazolnia kell, hogy a szerződésben lévő pénzt átvette.

-Így viszont ebben a konkrét szerződésben nincs anyagdíj

-az anyagszámlát mondjuk az OBI állíthatja ki a nevemre.. ezt elvileg beírhatom a számlaösszesítőbe, de ha tényleg csak a vállalkozói szerződéshez kötött számlákat fogadják el akkor bukta (persze nem lenne logikus, de több helyről így értelmeztem).

Hétfőn megpróbálom hívnia vonalukat, de a múltkor se vették fel. emailre meg későn válaszolnak, nekem holnapra tudnom kéne..

2021. febr. 21. 12:34
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

De értsd már meg, hogy itt nem azt írják, hogy a vállalkozói szerződésben kell szerepelnie a számláknak, hanem azt, hogy valamilyen válllalkozói szerződéshez kell kapcsolódnia, ami igazolja, hogy nem te végezted el a szakmunkát, mert így nem jár a támogatás.


Ha pl.újraburkoltatod a fürdőt, nyugodtan megveheted az Obiban saját névre a csempét, de csatolni kell az igényléshez egy burkolóval kötött munkaszerződést is. Így kapcsolódik a számla a szerződéshez.

2021. febr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5-ös


Nézd, legyen igazad.

De ha vesszük az #1-esben idézett példát. ha megveszem a beépíthető mosogatógépet 90-ért és bekötöm magamnak nem jár vissza semmi.


Ha megkérek egy vizest, hogy 10e forintért kösse be, akkor máris visszajár 50e. (vagy még jobb megkérem hogy 10000 ft-ért írjon neekm egy számlát egy 30e. forintról a bekötésre akkor pedig visszakapok 60 ezret és ugyanúgy bekötöttem én.

(tudom h első példában akkor jár vissza 50e ha más munkából van több munkadíj)

De nem ez a lényeg, hanem felesleges nehezítéseket látok az egész rendszerben. Értem persze, hog a vállakozói munkák kifehérítése is cél, de igazából minta második példából látható a visszaélések ugyanúgy megvannak-nincs szándékomban ilyennel játszani amúgy.

2021. febr. 21. 13:05
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ha megkérek egy vizest, hogy 10e forintért kösse be, akkor máris visszajár 50e."

Nem ebben az esetben csak 20 jár vissza (10 díj + ugyanannyi anyag).

2021. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Járható az az út, hogy az anygot megveszed a saját nevedre és a vállalkozó csak a munkadíjról ad számlát, és a vállalkozói szerződésben is csak munkadíjat tüntet fel. A Kincstár azt köti ki, hogy minden munkadíjról szóló számlához kapcsolódnia kell vállalkozói szerződésnek, azt nem, hogy minden vállalkozói szerződésben szerepelnie kellene anyagköltségnek is.
2021. febr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy az 5. írta.
2021. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Majatom ***** válasza:
100%

Ezt ajánlom figyelmedbe, elég sok kérdésre ad választ, és ami fő, ez a kincstár oldalán van, a kérelmet is ők fogják elbírálni.


[link]


Egyébként neked szerintem a 66. pontban írják a lényeget, eszerint ha te a példában konyhai beépített gépet vásárolsz, és mondjuk a szobákat festeted ki, akkor a gép ára, plusz a festék összesen az anyagköltség, és a festő munkadíja (szerződéssel) a munkadíj költség, ezeknek kell legalább 50-50%-ban szerepeli a támogatásban, hiszen azt írják, hogy nem az egyes számlákra vonatkozik, hanem összesítve. Ebből az következik, hogy nem kell minden anyagköltséghez kötelezően munkadíjnak tartoznia.

2021. febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!