Mik a cirkó fűtés kiépítésének lépései, költségei? Többi lent!
A gáz be van vezetve már a lakásba, a gáztűzhely üzemel róla, ha ez jelent bármit is.
Szeretnék radiátoros cirkófűtést. A kéményre jelenleg öntöttvas kandalló van rákötve, így ezt hagynám is, mert nagyon jó meleget ad, amikor használatban van, és a rendszer méretezését is ennek figyelembevételével kérném, mert használjuk a kandallót.
Éppen ezért parapetes (?) készülékre gondoltam, amihez nem kell külön kémény.
A lakás 100 nm alapterületű. Nagyjábó mekkora bekerülési költséggel kell számolni ebben az esetben mindennel együtt?
Nagyságrendre lennék kíváncsi. A lakás 2007-ben épült (egy családi ház felső lakása).
Természetesen nem engedély nélkül, hanem törvényes kivitelezéssel.
Egyébként is kétlem, hogy bárki csinál engedély nélkül ilyet..
Fityfenét nem, de nem is ez volt a kérdés.
Szóval ki kell építeni a radiátoros rendszert csövekkel együtt, ez úgy egymillió.
EPH kiépítés és szakvélemény: 50.000
Kazán: 2-300e
Kémény és engedélyek: 100e (parapet is, de ezt nem te döntöd el, sokszor a kémény a kötelező)
Munkadíj: 500e
MEO: 100e
Összesen úgy kétmillióban állna meg.
De ez annyira elnagyolt számítás, hogy inkább kérj fel egy jónevű generálkivitelezőt a munkára, számolják össze ők és legyen számla a munkadíjról és az anyagokról is. Igen, a bolti számla is legyen meg a felhasznált anyagokról, mert a maradékot sokszor ellopják, vagy nem is annyit vesznek, amennyi kell és a különbözetet elsikkasztják.
Köszönöm! Igen, ez lett volna a kérdésem, hogy árban mi a jobb, keresni egy helybéli regisztált egyszerű gázszerelőt, aki el tudja vállalni, vagy pedig egy generálost..
Illetve van-e beleszólásom abba, hogy mennyi fűtőtest legyen? Csak mert tényleg figyelembe szeretnék venni egy központi helyen levő öntöttvas kandallót, így eleve nem szükséges a teljes 100 nm fűtése, hanem csak 80, plusz ebből még lejön egy kamra is, ahol szintén feleslegesnek tartom a fűtőtestet.
Az EPH egyébként miért szükséges? Laikus vagyok, csak érdeklődöm.
A fűtőtestek számát és teljesítményét úgy kalkulálják, hogy mennyi a szoba hőigénye. A hőigényhez meg számítják a kazánteljesítményt.
Ha tehát neked van ott kiegészítő fűtésed, attól még a fűtőtestet be kell építeni, mert mi van, ha nincs fád és nem gyújtasz be? Akkor hideg és penészes lesz a szoba.
A rombolás minimális, főleg meglévő járatokkal. Fúrni fognak és egy vágatot csinálni a kéménynek/parapet csőnek, ez jár a legnagyobb kosszal.
Az EPH azért fontos, mert a házban lévő minden nagyobb felületű érinthető fémfelületet közös potenciálra kell hozni, ez az érintésvédelem alapja. Ehhez kell áramvédelmi kapcsoló és persze maga a vezetékezés, csőbilincsek, hasonlók. Ha kész, erről a villanyszerelő (EPH engedély kiadására jogosult) papírt ad, ami a gázszolgáltatónak kell a MEO-nál.
Szerintem elég fontos, az életed mentheti meg rázós helyzetekben.
Köszönöm szépen! Inkább 2-vel tervezek..
Általában helyre is szokták állítani a falat, vagy emellé kell még számolnom kőműves munkával is?
Rendben, köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat, máris okosabb lettem. Már csak annyi kérdésem van, hogy ez a rengeteg lépés időben mennyi idő alatt tud megvalósulni?
Én már a mostani fűtési szezon után beköltözöm ebbe a lakásba, és a következőre, tehát 2021 októberére szeretném, ha lenne működő fűtésem.
Mikor kezdjem intézni?
Generálkivitelező megcsinál mindent festéssel együtt.
Az idő az jó kérdés, kevés a jó szakember, ezért nehéz hozzájuk időpontot kapni. Szerintem ha megvan rá a pénzed, akkor a nyáron meg fogják tudni csinálni, csak időben kell hívni őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!