Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 9 emeletes lakótelepi panellak...

9 emeletes lakótelepi panellakás 5. emeletén lévő lakásban a képen pirossal jelölt fal elbontása lehetséges lehetne?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy engedélyeztetni kell, szakember is látni fogja, csak a tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy sikerült-e ilyesmit engedélyeztetni, van-e remény, hogy amerikai konyhás nappalit csináljunk. 53 nm, egy szinten 4 lakás van


kép: [link] (pont) eu/images/2021/01/09/325137625802_225938615685_tn.jpg


[link]



2021. jan. 9. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Ha minden engedélyt megszereznél is (kötve hiszem!), az ÖSSZES lakó írásbeli beleegyezését is ki kell kérned!

EGY tulajdonos ellenzése miatt is bukod a tervedet, itt nincs többségi szavazás!

2021. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Első, lehet, hogy rosszul tudom, de ebbe a társasháznak nincs beleszólása, ha az önkormányzat megadja rá az engedélyt.


A piros fal viszont egészen biztos, hogy tartó fal,kivétel a jelenlegi konyha ajtó feletti rész. A kiváltása nem lesz olcsó, nekem ennyit nem érne meg egy étel szagú nappali.

2021. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges. Egyszer valami kínai albérlők csináltak ilyet, hogy kivették a támfalat (ami óriási felelőtlenség), benne volt a híradóban is. Még viccnek is rossz!
2021. jan. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha tartó fal nem veheted ki.

Sima válasz falat igen.

A képről ez nem derül ki.

2021. jan. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig ki lehet. Csak egy acél gerenda áthidalóval kell pótolni. Ennek a megterveztetése, engedélyeztetése és kivitelezése viszont alsó hangon több millió forint, plusz a többi lakó ellenszenve. Én ennyiért lemondanék róla vagy költöznék.
2021. jan. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!