Gázkazánról működő átfolyós vízmelegítő cserélése gáz vagy villanybojlerre érdemesebb?
Én a villany bojlere szavazok.Mivel mind a kettő van ,érzem,látom a különbséget. Villanynál előbb van melegvíz.Ha elzárom a vízet,majd 1 perc mulva megnyitom,ugyan olyan hőfoku jön.
Gáznál begyújt ,majd jön az állitgatás,miközben a víz meg folyik.
A helyi lehetőség is fontos.Mi a célszerű.
Mindkettő vacak az indirekt tárolóhoz képest.
Ha már van gázkazán, akkor az indirekt tároló a leggazdaságosabb és legkomfortosabb.
A 120 l villanybojler felfűtési ideje 60 fokra 4,2 óra.
A 120 l gázbojler felfűtési ideje 60 fokra másfél óra.
A 200 l-es indirekt tároló felfűtési ideje gázkazánnal 60 fokra 21 perc.
A franc nem várna órákat a melegvízre.
Miért kellene várni a melegvízre? Ezt nem értem...
A 120 literes villanybojlerből bármikor lehet melegvizet kinyerni, mert mikor megszűnik a fűtés nem egy szemvillanás alatt hűl ki szobahőmérsékletűre.
Dehogynem érted.
Ha kifogyasztják a melegvizet, 4 óra múlva nyerheted ki belőle újra ugyanazt a hőmérsékletű 120 liternyit. Az indirekt tárolóból meg 21 perc múlva. Nálam például 220 l-es kád van, ami egy 120 l-es villany -vagy gázbojlert még kevert vízzel is lazán kifogyaszt, aztán nem tud fürdeni más órákig. A gázkazán viszont már azelőtt felfűti újra 60 fokosra a 200 l-es tárolóm vizét, hogy kiszállnék a kádból. Hány fokos a víz 21 perc után a frissen kiürült villanybojleredben?
A villanybojler sokat is fogyaszt (ezért kell a vezérelt körre tenni), lassú is, állandóan vízkövesedik is. Réges-rég elavult technológia, csak azért használják még mindig a nagy öregek, mert azt a legegyszerűbb felrakni oda, ahol mindig is az volt.
A kérdezőnél egyenesen őrültség a villanybojler, hiszen ott a gázkazán, amire könnyedén csatlakoztatható az indirekt tároló és nem kell a hetvenes évekbeli komfortot átélni az elektromossal vagy régi gázbojlerral.
Az indirekt tároló ráadásul kerülhet a földre is, sőt, rendelhető hozzá kiegészítő elektromos fűtőszál is, amivel akkor sem marad melegvíz nélkül az ember, ha gond lenne a gázkazánnal.
Köröket ver a régi techológiákra.
Slusszpoén: az indirekt tároló az egész ház melegvíz-ellátását képes kezelni, cirkulációs csonkra kötött szivattyús rendszerrel pedig egy másodpercet se kell várni a melegvízre a ház legtávolabbi csapjánál vagy zuhanyzójánál sem, mert rögtön melegvíz jön belőle.
Az indirekt tárolót komfortra tervezték és már az is őrültség, hogy egyáltalán egy ligába helyezik az ősi villany -és gázbojlerekkel. Fatüzelésű bojlert nem akar említeni valaki?
Ennél csak egy jobb van, a hőszivattyús bojler, de az kegyetlen drága.
Egy érv van a villanybojler mellett: A 120 l-es legalapabb Hajdu kb 60e, a 120 l-es Hajdu gáz 120e, a 200 l-es Hajdu indirekt meg 140e.
Beszerelni is az elektromos változatot a legkönnyebb, ha már megvan a kiállás.
Ahol viszont ott a gázkazán is, ott az indirekt a logikus választás, a Heizer 120 l-es változata elérhető százezerért, annak a felfűtési ideje 60 fokra 14 perc.
A kérdező dönt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!