Milyen csavart érdemes használni műanyag (nejlon) dübelekhez?
Sajnos több alkalommal is sikerült beletörnöm a dübelbe a becsavaráskor sima hatlapfejű állványcsavart (6-os csavar 10-es tiplibe) és ugyanilyen méretű ászokcsavart is. Amellett, hogy elég kellemetlen, ezek után nehezen bíznék meg ezekben a csavarokban.
A sárga színű forgácslap csavarokkal sem vagyok megelégedve, egyszer azt is sikerült eltörni becsavarás közben és a PZ fejet sokkal macerásabb betekerni mint a hatlapot vagy a torx-ot. Valamint nekem meghúzni is nehezebb volt a forgácslap csavart mert picit rugalmasabb mint az állványcsavar és tekerés közben "visszarúg".
Kipróbáltam az erősebb szerkezetépítő csavart, de az pedig sajnos a vágóélei miatt szétvágja belül a dübelt és beleakad, megcsavarja a falban.
+ probléma, hogy 6-os méret felett már csak állványcsavar vagy ászokcsavar kapható átlagos barkács üzletben.
Létezik olyan csavar ami kellően erős és könnyen beszerezhető?
+1 kérdés: Szokás e, szabad e szilikonzsírral picit megkenni a csavart mielőtt betekerem a dübelbe? Hátha megkönnyítené a becsavarást és nem törne bele. De ha ez azt eredményezné, hogy így könnyebben "kicsúszik" a csavar a dübelből akkor nyilván nem ér semmit.
Profik, iparban mivel, hogyan szoktak dolgozni?
Ahogy te magad írtad,meg kell kenni zsírral és akkor kisebb a súrlódás, és kisebb a rizikó a csavarfej letörésre. Ez különösen fontos ha a csavar nagyobb tiplihez való!
A csavarok melyek nagy szilárdságúak 10.9 és 12.9 fajlagosan drágábbak,sztem nincs értelme .
Arra még nem is gondoltál, hogyha beleszakad, akkor túlfeszíted és ezért egyel kisebb csavarra cseréld?
Tipli kialakításból is van sokféle, nembeszélve, hogy a fal anyaga is többféle, így más méretű csavart is igényelnek.
Mindenféle kencefice nélkül be kell tudni csavarni, és megfelelően kell fognia is.
Még sohasem kenegettem egy csavart sem, és életem során nem is emlékszem, mikor téptem bele csavart
Valamit szerintem is rosszul csinálsz. Nagy eséllyel túl vastag a csavar magja a dübel belsejéhez képest. A fekete gipszkarton csavarokat valóban könnyű beletörni de a sárga jó minőségű forgácslap csavart, vagy a ezüst színű hatlap vagy torx csavarokat beletörni.
20 éve alatt pár alkalommal sikerült de akkor is visszafele kellett tekerni és azt nem bírta. Ami gond lehet még a behajtó. Lassú fordulatú nagy nyomatékú behajtó/fúró, ami nem áll le egyből hanem egy kicsit még teker rajta miután elengeded a kapcsolót. Régi típusú főleg fémipari 220v-os fúróra gondoltam. Vagy a csavar nagyon gagyi minőség.
Köszönöm a válaszokat.
Benne van a pakliban, hogy én nem csináltam valamit jól, sőt van egy sejtésem. Mind a 3 beletörés a kék (blau) dübellel történt. Utólag néztem a gyártó honlapján, hogy üreges téglához vagy ytong-hoz javasolja. Nagyon nagyot fog, nagyon megtágul. Nálam pedig nagyon passzentos volt a lyuk.
Így ebben hibáztam, nem jó tiplit használtam, de azért tettem fel itt a kérdést mert nem túl biztató, hogy ezek a csavarok csakúgy eltörnek.
Hogy bízzak így rá mondjuk egy konyhaszekrényt..
Azzal pedig nem értek egyet, hogy ha megszorul akkor használjak vékonyabb csavart, hiszen akkor gyengébb lesz az egész, kisebb súlyt bírna el.
10-es tiplihez 6-8 -as csavart ajánlanak, én 6-ost törtem bele, nem érek sokat egy 5-ös csavarral, ha valami súlyos tárgyat szeretnék felfogatni.
Kézzel tekertem egyébként mindhárom törésnél, racsnis kulccsal, egy kis erőkarral.
Zsírozás nem gyengítheti meg a kötést?
Igazad is van, meg nem is.
Kisebb csavart használni valóban gyengébb. Konyhaszekrényre meg kevés az 5ös csavar.
De.. Konyhaszekrényhez ne 10es tiplit használj. Hanem bazi nagyot. Úgyse látszik, tartson jól.
Ez jogos, az amit a 10-essel felfogattam egy kisebb radiátor volt.
A konyhaszekrényt legalább 12-es dübellel szerettem volna.
Csak picit megingott a bizalmam a csavarok felé és reméltem, hogy lehet valami "bombabiztos" csavart is kapni, csak én nem tudok róla.
A faforgácsok csavarok elég jók, fűrész nem is viszi, elcsípni is nehéz. Egyszer én is találkoztam olyan adaggal, ahol tört a fejük. De csak egyszer,és azt egy helyen is vettem. Inkább gyári hibás volt, mert hasonló tipli+csavarral azóta sem. Az állványcsavarok pedig eleve nyakba vastagabbak.
Esetleg rakj vegyi dűbelt ha gondolod. Nagyon erősek. Harisnyával üreges téglába is jó, de tartsad be az utasításokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!