Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van ötletetek egy fűtetlen...

Van ötletetek egy fűtetlen ablakkáva fűtésére/melegítésére? Esetleg konkrét termék?

Figyelt kérdés

A gondom, hogy a konyhában van egy tetőtéri ablakom a mosogató felett, amin lecsapódik a pára és penészedik. Mivel nincs alatta fűtés rossz a helyzet, a résszellőző sem segít.


1. Öltetem: fali hősugázró. Ezt a ferde ablakpárkányra tenni, csak félek, hogy túl nagy a teljesítménye. A mosogató 40 centivel az ablak alatt van tehát a fröccsenő víz már nem jelent nagy veszélyt.

[link]


2. Terrárium fűtűkábel. Ezt körbehúzni az ablakkeretnél, adna egy egyenletes meleget. Talán kicsit csúnya, de van belül rovarháló, annak a kerete mellett körbevezetve talán nem feltűnő.

[link]


Ez egyenletes meleget ad, akár egy időkapcsolóval szabályoznám vagy nem tudom.


2020. nov. 21. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

A "fali hősugázró ölteted" (sic!): hogy szereled fel? felcsavarozod a ferde párkányra 4 csavarral? A rovarháló elé? Mert 2 arasznyival van az ablak alatt a mosogató, tehát _biztosan_ nem fröccsen rá a víz???


"Terrárium fűtűkábel": hajlandó vagy 15e Ft-ot kiadni erre és még egy időkapcsolóval szabályoznád??? Ezzel az erővel, felteszel körbe egy régi karácsonyfa izzósort, karácsonykor jól is mutat, jobban látod, hogy mit mosogatsz és fűtőteljesítményben ugyanott vagy.

2020. nov. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kábel 7,5 mèter, nekem csak 2,5 kell, az ára 5000 ft körül van + egy időzítő 2000. Nekem megèri, hogy ne legyen penèsz a lakásban, sőt többet is.


A hősugárzót is meg tudom igènyesen ès biztonságosan oldani, csak nagynak tartom a teljesítmènyèt, bizonytalan vagyok. Kènyelmes, automatikus ès jó megoldást szeretnèk.

2020. nov. 22. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:

És mi volna, ha a kiváltó okot szüntetnéd meg? A leírtakból nekem úgy tűnik, hogy a mosogatóból jön a pára és a hideg ablakon/kereten csapódik ki.

- Ezen az elrendezésen lehet változtatni?

- Az ablak külső szigetelése, körben, megfelelő? Lehet valahogy növelni?

- Az ablak kerete penészedik vagy a káva körben? Ha az utóbbi, akkor nem egyszerűbb körbecsempézni? Ha az előbbi, akkor nem egyszerűbb lefesteni?

2020. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem lehet változtatni, kész komplett konyhabútor, vízkiállások - ezeket átrendezni milliós tétel.

Az ablak szigetelését nem tudom, a szarufák között van, hogy a szaru belsejére mennyi jutott az kérdéses, de a többi ablak ahol alulról meg van fűtve rendben van. Növelni nem lehet a szigetelést, mert az ablakba takarna bele.

A káva penészedik. Gondoltam mosható burkolatra, ami mondjuk nem csempe hanem MDF lap lenne, de ez a problémát nem szünteti meg, csak kezelhetőbbé teszi.


Összességében a legegyszerűbb szerintem továbbra is a fűtés pótlása lenne, a hideg kávában egyrészt mozgatná a levegőt, másrészt növelné a felületi hőmérsékletet és így akadályozná a pára lecsapódását. Építész vagyok, tehát tudom az elméletét a problémának, csak egyszerűen nem látok gyakorlati megoldást a piacon.

2020. nov. 22. 18:30

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!