Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Télen párás ablakok, vizes...

Télen párás ablakok, vizes sarok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Tavaly már beírtam emlékezhettek, hogy említettem egyszer, hogy télen (kb októbertől, mikor éjszaka már hidegebb van) extrém módon párásodik a lakás, kiváltképp a konyha; konkrétan az ablakok alatt tócsa lesz reggelre, és még a bejárati ajtó kulcsáról is csöpög a víz. Tüneti kezelésként azóta kb október-március között éjszakára beállítom a párátlanítót 60%-ra, ha felé megy a páratartalom, bekapcsol, így 90%-ban megfogom a párát, és megúszom a felesleges nedvességet. A gond az, hogy ez hosszútávon nem megoldás, és már rohadtul idegesít.

A másik (talán ehhez kapcsolódó), hogy van egyetlen egy falam (konkrétan egy sarok), ami állandóan ledobja magáról a festéket, és állandóan bebarnul a felülete, és penészesnek is néz ki, de ennek ellenére érintésre csontszáraz. Felvertük emiatt az egész zuhanytálcában a csempét (ugyanis a túloldalt a zuhany van, kézenfekvőnek tűnt), leszigetelték olyan anyaggal (folyékony fólia), amit medencék alá szoktak tenni, és most megint itt-ott puklisodik, barnás folt van rajta, és már legalább hárman látták, és senki sem tud segíteni...


Már azon gondolkozom, megválok az egész háztól, mert tényleg folyamatosan csak szívok vele, de nem tudom, hogy így hogyan adhatnám el, mennyivel csökkenne az értéke. 2016-ban épült házról van szó egyébként.


Van valakinek bármi ötlete? Tényleg bármi, ami segíthet?



2020. okt. 20. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Új müanyag nyílás zárók? Arra is van szellőztető, túl nagy a pára tartalom.
2020. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A konyhában, ahol leginkább jelen van ez a jelenség, egy faablak és egy régi bontott műanyag ablak (szét volt fúrva lukakkal, a tokokból meg óriási csavar áll ki, szóval gondolom, hogy egy az egyben áthozták valahonnan) van. Gondolom az is lehet a baj, ha túl régi.
2020. okt. 20. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Első lépésnek mindenképp beszereznék egy páratartalom mérőt ( a legtöbb egyben hőmérő is ). Ha folyamatosan 60 felett van, akkor ez lesz a gond.


Nagyon hasonló problémám volt. Vettem egy páramentesítőt, és ezzel részben meg is oldódott. Csak bedugom a konnektorba, és teszi a dolgát. Ha nagyobb víztartálya van, akkor nem kell sűrűn üríteni. Viszont én olyat vettem, amiből egy csövön ki lehet vezetni a vizet, szóval akár folyamatosan is járhat.


Ezt vettem: TOSOT TDN10AY-K4EBA1A


Nem érdemes olcsóbb/gagyibb/kapszulás párátlanítóban gondolkodni, mert azok alig érnek valamit. Nem bántam meg, hogy 35ezret kiadtam érte.


Ezt a problémát továbbá részben az is okozhatja, hogy rossz a szigetelés. A víz a hideg felületeken fog lecsapódni. Ha a fal hideg, akkor azon.

2020. okt. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Igazából nekem ősztől-tavaszig megy a párátlanító éjszaka, mert különben mindenhol áll a víz, nem csak a konyhában (még a nappali sarkában is tócsa volt tavaly). Nekem is olyan, hogy csövön ki lehet vezetni, jó minőségű.


A kérdés, hogy ki az, aki megmondja nekem végre, hogy mivel van gond?

2020. okt. 21. 00:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben szerintem hőkamerával kellene megvizsgálni a házat. Vannak erre szakemberek, akik az energetikai tanúsítványokat is készítik. Látni fogja, ha van hőhíd.


Ha kívülről szivárog be a víz és nem a hőhidakkal van a gond, akkor pedig utólagos vízszigetelésnek nézz utána.

2020. okt. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én hasonlót anno 100éves házban éltem át,albérletben. Ott egyértelmű volt a vízszigetelés problémája, a nedvesség alulról jött.

A ti házatok nagyon fiatal, de gyanús,hogy trehány volt a kivitelező.

Keress egy elismert építészt,aki végez állapotfelmérést, házvétel előtt mi is hasznát vettük.

A szakik sok esetben azt is mérlegelik,mennyire éri meg nekik egy kisebb javító jellegű munka,az építész meg ugyan 'elméleti ember', de pont ezért objektívebben és átfogóbban szemléli a problémát. Egy valamit magára adó szakértő addig kutatja a baj okát,míg nem tud egyértelmű diagnózist és gyakorlati tanácsot a megoldásra!

2020. okt. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lakás besorolású az ingatlan?...

2: Nem a tied?... Leginkább otthagynám.

2020. okt. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miután a jelenség csak októbertől jelentkezik szerintem egyértelműen a magas páratartalom az ok, pláne, ha 2016-ban épült a ház. Ha az ablakok jelentős részében gumi tömítés van és tök mindegy, hogy az fa , vagy műanyag, akkor azokon nem jön be elég levegő. Egy régi tömítés nélküli ablak egy négyzetméterén akár 50 m3 levegő is bejött. A mai 3. vagy 4. légzárási osztályba tartozó ablakokon alig valami. Ezért a németeknél van arra előírás, hogy a nedvesedés ellen védő szellőzést kötelező megcsinálni, méghozzá úgy, hogy ahhoz a lakónak ne kelljen semmit tennie. A szellőzésnek huzatmentesnek, energiatakarékosnak kell lennie. A szabvány száma DIN 1946-6. Rövid leírást magyarul is lehet találni róla. A gyártó cég honlapján magyarul is lehet a jelenség okáról bővebben olvasni és van magyar nyelvű facebook oldal is. Keress rá: rejtett ablakszellőző. Ezt is meghallgathatod a 42. perctől: [link]
2020. dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!