Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vettem SUPRALUX DUROL időjárás...

Vettem SUPRALUX DUROL időjárásálló, és korróziógátló zománc festéket. Hogyha jól le csiszolom a vasat akkor nem kell alapozni? Nem fog róla lepörögni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 14. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Kell alá alapozni,különben csak 1-2 évet bír ki. Lehetőleg passziváló korróziógátlót kenjél alá, a legjobb valami cinktartalmú, akkor garantáltan tíz évnél tovább bírja majd.
2020. okt. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az alapozó azért kell, mert a zománcfesték, és a fém felület közt egy tapadóhidat képez, jobban takar rá a fedő mint a sima vasra , és ami a lényeg, az alapozóban vannak olyan passziváló pigmentek amik meggátolják a korróziót. Igazából, a fedő zománc fémszerkezet festésekor azért kell, hogy védje az alapozót. A kettő réteg együtt képez egy bevonatrendszert, ha csak az egyiket rakod fel, akkor lényegesen lecsökken az élettartam. A festés menete ha azt szeretnéd hogy 10-15 évig ne keljen hozzányúlni, a következő: felület mechanikai tisztítása a rozsdától, revétől, leváló részektől (csiszolás, drótkefe, spakli, akármi), hígítós áttörlés (portalanítás, zsírtalanítás), 1-2 réteg alapozó, 24 óra száradás után 1-2 réteg fedő zománc. Házilag ennyi a maximum amit megtehetsz, iparilag vannak még lehetőségek, főleg a felületelőkészítésben (pl homok-szemcseszórás, spéci vegyszerek)
2020. okt. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sima szintetikus hígító, vagy lakkbenzin a legjobb. A nitro-hígító nagyon gyorsan párolog, és nem nedvesíti meg a felületet olyan jól. Különben nem kell parázni hogy egy alapozót is felhordasz, mert ha már fent van, akkor arra sokkal gyorsabban lehet zománcozni mint a sima vasra, meg jobban is takar. Színtől függően általában elég szokott egy réteget felhordani a fedőből, a sima vasra van amikor két réteg sem elég, úgyhogy az alapozással munkával és pénzel sem jársz rosszabbul, a minőségről nem is beszélve. Annyi talán még, hogy fontos hogy a festékek konzisztenciáját jól be kell állítani, mert akkor kevesebb fogy, jobban takar, és kenni is jobban lehet. Annyira kell behígítani hogy amikor ecsettel kened, akkor egy rétegben jó takarjon, és elhúzáskor ne folyjon meg könnyen.Ehhez egy kis gyakorlat kell, de könnyen rá lehet jönni. Az alapozót ecsettel szoktuk kenni tagolt felületen, mert azzal szinte beledolgozzuk a felületbe az anyagot, a fedőt meg kis teddivel,a sarkokat megecsettel húzzuk ki.
2020. okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!