Vályogház - elég újravakolni, vagy pedig alá kell szigetelni a falaknak?
Belső falakról van szó. Cementes vakolattal mentek rá évekkel ezelőtt. 30-60 cm magasságig ledobta már, púposodik, salétromos, porlik. Ránézésre a vályog nem vizes. Amelyik fal másik oldala az udvarra néz, ott nem olyan vészes. Csak a benti "mellék"falak a rosszak.
Vályogra való zsákos anyaggal ha újra van húzva az tartós lesz? Vagy mindenképp muszáj újraalapozni?
Verd le a teljes cementes vakolást. Utána vagy vályoggal( van zsákos is) vagy mészhomokkal lehet vakolni.
Mivel salétromos, és dobja a vakolatot, magas a vályog nedvességtartalma- noha száraznak látszik, érzed, valójában nem az.
Meg lehet próbálni a mészhabarcsos vakolást. Ha nagyon szívja a vályog a vizet ,azt is le fogja dobni, elég, ha elé állítasz egy szekrényt, vagy ágyat, és már nem szellőzik.
A legjobb, ha szakszerűen aláalapoztok, vízszigeteltek. Utána szintén szakszerű aljzatbetonozás kell, megfelelő vízszigeteléssel.
A vályogra való zsákos anyagot nem ismerem. Ha viszont vízzáró vakolat, vagy falszárító, az nem lesz jó.
Ahol elsőnek néztem a vályogtéglákat, ott nem volt vészes. Azóta több helyen is levertem a vakolatot és azért kézzel lehet érezni, hogy nyirkos.
Újralapozásnál érdemes a külső falakat is megcsinálni? Valahol azt olvastam, hogy később repedések lehetnek a házon, mert nem egyszerre fognak mozogni a falak (ha csak bentieknek van normális alapja).
Milyen magasságig kell leverni a vakolatot? Ameddig könnyen lejön, vagy pedig a mennyezetig?
Bár ezekhez szaki kell, mert távol áll tőlem ez a szakma. Még a szárító vakolást 1 méter magasságig csak megoldottam volna, de a házat nem akarom magamra dönteni
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!