Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Aljzatkiegyenlítő kifehéredett...

Aljzatkiegyenlítő kifehéredett, bizonyára a sok simogatástól (5,5 liter víz/zsák, előírás szerint, erősen korlátozottan terült magától). A kifehéredett részt le kell-e szedni, vagy tapad-e reája a flex ragasztó?

Figyelt kérdés

2020. jún. 20. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Önterülőzés előtt használtatok valamilyen mélyalapozót, vagy tapadóhidat? Mert valószínűleg azért nem terült olyan jól, mivel a beton elszívta a vizet. Egyébként se olyan, hogy csak kiöntöm és elfolyik mint a víz 😉. Járólapozás előtt ismét nem árt mélyalapozózás.
2020. jún. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Alapozás megvolt, 3-szorosan hígított Ceresittel, egy rétegben. De nem sajnáltam...

Nem mindenhol fehéredett, inkábbcsqak ahol sokat maceráltam. meg maradtak benne egyenetlenségek is, 5..7 mm max. a teljes felületre nézve.

Egy helyen Youtube-os videón azt írták, hogy több vizet adtak hozzá, 5,5 helyett egy-másfél literrel többet. na ezt nem akartam megpróbálni, még utólag sem gondolom - miért írtak 5,5-öt a zsákra, ha jó a több is??

2020. jún. 22. 08:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért pont Ceresittel? Nem neked tanácsolta valaki itt, hogy agyonhigított csemperagasztóval alapozz? Szerintem az nem erre való, és ez ki is jött mert nem úgy terült az önterülő mint kellene. Erkélyemet csináltam nemrég, amit vagy 25 éve betonoztak, és az első réteg mélyalapozót simán beszívta, így kapott egy másodikat, hogy rendesen lezárja a beton pólusait. Másnap, az előírt vízmennyiséggel bekevert önterülőt simán el lehetett dolgozni, és csak kicsit kellett terelgetni kiöntés után gletvassal, de simán szétfolyt utána, nem kellett még simogatni. Pont azért ment a beton nem szívta el belőle a vizet. Kb 2 hétre rá járólapoztam, akkor az önterülő is kapot egy mélyalapozózást.
2020. jún. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van rossz tapasztalatod a Ceresittel? Nekem a kezemre és az ablaküvegre remekül tapad. A betonra is. Amúgy nem nekem írták a hígított csemperagasztót.

Mekkora az erkélyed? Nekem 6 x 6 m a helyiség. Akkorán kicsit nehezebb a vízszintet beállítani, meg a terülésnek is nagyobb tere van, a belső súrlódás ekkora távolságon jobban akadályozza.

2020. jún. 23. 08:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy milyen a tapasztalat, hanem, hogy az nem mélyalapozásra van kitalálva és nem úgy szívódik be a felületbe ahogy egy mélyalapozó, ami olyan mint a víz. Ezzel a beton nedszívását nem akadályozod meg, és itt ez a lényeg.

4-5 ezer forint egy 5 literes kannával, és bőven elég még esetleg a falakra is, mivel 2-3x-osan higíthatóak

Egyébként 6x1 méteres az erkélyem, és annyira vacakul volt valamikor lebetonozva, hogy 6 zsák önterülő ment rá. Minden irányban ferde volt . A vízszint beálításánál van egy jó módszer amit én is használtam. Lézeres vízszintező segítségével kis tappancokat kell leragasztani, , és akkor az ember látja, hogy az adott helyre mennyi önterülőt kell önteni.

https://www.youtube.com/watch?v=evKwMjK562s

https://www.youtube.com/watch?v=QvQJ6HGDygQ

Nekem is ilyen szépen folyt, és utána elég volt csak tüskés hengerrel áthengerezni.

2020. jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez a Ceresit nem alkalmas?


(ez a fénykép helye, de nem tudom idetenni, miért? A címke felirata: Ceresit diszperziós alapozó/nedvszívó felületek előkészítésére/aljzatkiegyenlítés, festés és tapétázás előtt)


Akkor mire való?

A lézer és a tappancsok megvoltak. Nagyjából a terülés is, csak aprajából nem. Tényleg lehet, hogy jó lett volna kétszer letapadóhidazni a terítés előtt, ez kiderül majd a maradék felhasználásánál.

Az ajánlott videók Baumitról szólnak, de nem akartam elhinni, hogy a Sakret (Interproject) annyira pocsék lenne, inkább csak nem csinál reklámvideót. Azért (is) olcsóbb. Meg mindenhol ott van, akkor meg nem lehet annyira selejt, mert viszik. Csak a titok nincs ráírva...


És még valami: ez cement alapú anyag. Akik a több vizet írták a videókban, azok talán nem hallottak a víz/cement tényezőről. Szomszédom, aki jóval korábban építkezett, most tavasszal mutatta/mondta, hogy feljött egy padlólap a konyhájában, javítani kell. Vajon miért?


És a végére a tréfa: ha elterül, akkor miért kell több szintező pontot letenni? Egy medencében elég egy helyen bejelölni a szintet, a víz magassága mindenhol akkora lesz.

2020. jún. 25. 08:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Az utolso bekezdesedhez szolnek hozza. Csak is ugy ugy jartunk, hogy nem lett jo az aljzatkiegyenlitozes. Azt gondoltam en is, hogy az onterulo vizszintet csinal. Hat, sajnos nem, csak lokalisan, korlatozottan terul. Foleg, ha nem egyszerre van kiontve az egesz felulet. Mire kikeveri az ember a kovetkezo vodornyi anyagot, azt mar az elozo adaghoz sem fog hozzaterulni rendesen. Siman lehet fel meteren belul fel centis elterest produkalni. Ezert kell a pogacsazas, ugy latja az ember, hogy meddig kell tolteni.
2020. aug. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mint fentebb írtam, a pogácsázás megvolt.

Most kisebb felületen (90 x 90 cm)ismét megpróbáltam az Interprojectet, kétszeres Ceresit alapozással.Terelgettem, piszkáltam, de csak nem lett jobb.

Következő dobás a Baumit önterülő lesz, 3 x 2 m helyiségben. És ha jobb, akkor itt fogom méltatni az Interprojectet.


A pogácsázással az volt a bajom, hogy ráterült az anyag, akkor lehúztam, de a lehúzóléchez feltapad, nem olyan, mint amikor a betont simítom. Vagyis nem tudom úgy lehúzni, mint a betont, és amikor a pogácsára tettem a szintezőlécet, az vagy az anyag fölött volt, vagy felhúzta magához az anyagot, azaz nem tudtam a szintet ellenőrizni. Az 5..7 mm hiba így könnyen összejött.

2020. aug. 27. 09:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna léccel elhúzni, sőt én csak addig öntöm, hogy szintig legyen az adott helyen a jelölő de ne fedje el, utána pedig tüskés hengerrel az egész szobát szépen át lehet hengerelni, és az esetleges görönygyöket, két öntés közti dudorokat ezzel el lehet még oszlatni. Persze ehhez az is kell, hogy az aljzatbeton ne legyen nedvszívó, vagyis rendesen be kell mélylapozni akár 2x is.
2020. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!