Milyen maszk kell zárt helyiségben vasbeton vágásakor FFP2 vagy FFP3?
Beton vágásakor elég egy FFP1-es maszk. Csak a saját jókedved miatt válassz kilégzőszelepest, mert azt kényelmesebb használni. Ha profinak szeretnél tűnni, akkor olyan egyéni védőeszözt vegyél, amin van, amihez van:
1., CE jel
2., magyar nyelvő használati útmutató, és
3., EK megfelelőségi nyilatkozat.
Ez a harmadik szokot meglepetést okozni. De ezen nyilatkozik a gyártó, hogy pl. a légzésvédő eszköze megfelel az EN 149 szabványnak. Azaz megvan szabványban meghatározott védelmi teljesítménye. Namost egy barkácsboltban az ilyen nyilatkozatot még hírből sem ismerik.
FFP1: Nem mérgező és nem fibrogén porok elleni védelem. Az inhaláció nem vezet betegségek kialakulásához, de irritálhatja a légutakat, és kellemetlen megterhelést jelenthet.
FFP2: Védelem a szilárd és folyékony ártalmas porok, füstök és aeroszolok ellen. A részecskék lehetnek fibrogének, vagyis rövid távú légzési irritációt okozhatnak, hosszú távon pedig csökkenhetik a tüdőszövet rugalmasságát.
FFP3: Védelem a mérgező és egészségre káros porok, füstök és aeroszolok ellen. Az ezen védelmi osztályhoz tartozó eszközök a rákkeltő és radioaktív szennyezőanyagokat és a kórokozókat, mint például a vírusokat, baktériumokat és gombaspórákat is kiszűrik
Én egy hosszú gégecsövet használok, aminek a vége a szabadban van. Külső vége egy gézzel lekötve, nehogy beszívjak egy darazsat. Megtanultam úgy lélegezni, hogy a számba vett csövön át szívom a levegő, és az orromon fújom ki. A szememen meg egy körben zárt védőszemüveg.
De én nem ezzel dolgozom egész nap, csak a házam építésénél kell néha. Egy ötlet azoknak, akiknek nincs maszkjuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!