Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van értelme festés előtt...

Van értelme festés előtt fehérre festeni?

Figyelt kérdés

Van egy szoba egyik fele rikító zöld a másik fele barna.

Arra gondoltam hogy talán jobban befogná az elképzelt új szín ha előtte az egészet fehérre festeném. Van ebbe valami ráció?


2020. máj. 25. 23:56
 1/8 anonim válasza:
Ha nagyon harsany szinek akkor szerintem igen, nem rossz otlet.
2020. máj. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:
0%

Teljesen felesleges.

Ahelyett hogy felkennél 2-3 réteg fehéret majd 2 réteget az új színből, inkább egyszerűen rakj fel 3 réteget az újból.


A falon lévő festékek nem keverednek, nem lesz más árnyalata azért mert más szín van alatta. Az új festék a régi tetejére kerül, vagy elég réteget kentél fel és takar rendesen, vagy nem.

2020. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jobban takar ha elotte lefested feherre ha a kivant szin egy nagyon vilagos szin es 2 soron akarod csak felfesteni. Amennyiben draga a festek es nem akarsz 3 soron festeni vele hanem csak 2 es egy olcso feher festekkel "alapoznal" akkor van ertelme mert igy sporolsz valamennyi penzt.

Viszont sok idod elmegy azzal hogy elmosod a hengert miutan feherrel festettel es azutan is miutan a szinnel festettel.

En kulfoldon vagyok festo. Itt dragak a festekek ezert ha magamnak festenek akkor igy csinalnam. Ha masnak akkor inkabb lefestem 3 soron ha kell mert lehet hogy tobb idot sporolok mint amennyivel olcsobb lenne egy olcsobb festekkel festeni alapozaskent a sotet szinre.

Mivel csak 1 szobarol van szo es nem a egesz hazrol igy azt mondom fess 3 soron ha kell de 2 soron mindenkepp.

2020. máj. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha jó minőségű festéket választol akkor szerintem nem kell fehérrel alá festeni.

Minekunk kb 700ft-ból lett kifestve a kisebb szoba 13nm

Fehér diszperzitet vettünk 1500ft az obiba 10L vettünk hozzá OBI szinezőt 700ft-ért 2 rétegben festettük a beton szürke falat. A fehér festéknek több mint a fele meg maradt külön vödörben kevertük ki a színt.

2020. máj. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4/4 vagyok lemaradt hogy mi magunknak festettünk
2020. máj. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Amit a 4-es mond az egy óriási baromság.A két literes diszperzit is drágább mint 1500ft,nemhogy 10 liter.Valami nagyon gagyi festéket vehettek ennyi pénzért.Az meg,hogy egy 13 nm-es szobát (A falfelület és mennyezet kb 40-50nm)5 liter festékkel 2 rétegben lefestették az egyszerűen nonszensz.Esetleg akkor lehetséges ez ha úgy behígították,hogy csak szinte vízzel kenték.Én kíváncsiságból megnézném a végkifejletet.

Egy 30 éve a festő szakmában dolgozó szakember vagyok.

2020. máj. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszed el menj el obiba tényleg ennyi :D ha kell képet is küldök milyet vettünk és jó minőségű nem is higitottuk.mennyezetet nem festettük azt nem is írtam...
2020. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok meg is van amit írtam

[link] nem hazudok...

2020. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!