Most kezdenék bele a lakásfelújításba, válaszolnátok?
Szóval ez a kérdés 2 részből állna.
1.Ha hívok egy parkettást, hogy parkettázzon, akkor a meglévő bútorok nem zavarják? Vagy el kell addig vitetni a bútorokat, amíg ő dolgozik?
2. Ajtócserét megéri csináltatni parkettázás után? Vagy csak utána szabad? Mert nekunk ilyen régi ajtófélfáink vannak, amik olyan 1-2 centivel tágabbak, mint amiket szeretnék majd az új ajtófélfának. Akkor az az 1-2 centi kihagyás látszani fog, nem?
Ha hagyományos parkettát szeretnél akkor a bútorokat az adott helyiségből ki kell vinni (lamináltnál is egészségesebb ha üres)
Előbb az ajtócsere kellene.
Először ajtó csere, utánna festés, utánna a parketta.
Ahol parkettáznak ott abban a szobában semmi nem lehet, teljesen üres legyen a szoba.
Laminált padlóról van szó vagy parkettáról? Feltételezem előbbi. Meglehet tenni, hogy pakoltok a készre, de hogy ezt ma nem igazán vállalják, azaz neked ott kell állni legalább másodmagaddal és gyors átrakosgatni az sanszos. (ha géppel vágnak, porszívó ide vagy oda, az porral jár, le is kell takarnod mindent) Ajtók... ha cserélve lesznek, akkor azt előbb ki kell vegyed. Azaz kiveszed, lepadlóznak, majd az új ajtók bekerülnek. Ma már nem divat az sem, hogy küszöb van, így egyik helyiségből a másikba futhat a padló, ha nincs szintkülönbség, ha van, lehet rakni az ajtóba burkolatváltót (ahol fellép a szintkülönbség, korlátoltan nyilván, de lehet), de én úgy gondolom megéri egy szintre hozni. Lényegesen szebb. Hívj egy parkettást és vele mindent megfogsz tudni beszélni és erre a két kérdésre is kimerítő választ tud majd adni, lényegesen pontosabbat, mint én, mert Ő látni is fogja, mik a lehetőségek, meg még a szakmába is vág nála. :D Olyan világ ma már nincs, hogy azt mondja, hogy OK, holnap jövök, bőven lesz időd kiszedni az ajtókat, elrámolni stb. megnézitek a padlózat állapotát, azt hogy lehet összehozni, kell-e szintkülönbséget kiegyenlíteni, mekkora különbség van, ha van, stb.
Nem értem ezt a tágabb dolgot, de lényegtelen, látszani fog a csere. Ahhoz kell hívni egy festőt, hogy elglettelje.
Ahogy előttem is írták, az ajtók cseréje lenne az elsődleges dolog. Ezután javítás, festés és eztkövetően zárásképpen a parkettázás.
Célszerű üres szobát átadni a szakinak, bár vannak kivételes esetek.
Pl. az egyik helyem ahol dolgoztam volt egy óriási zongora. A hangszer nem fért ki az ajtón. Egyszerűen elértem a szoba feléig a lamináltlappal, eztkövetően átraktuk a zongorát a már kész padlóra és folytattam a munkát.
Parketta vagy laminált padló?
Utólagbeépíthető ajtó (pl.:CPL) vagy pallótokos?
Ha patketta akkor mindent ki kell pakolni. Ha laminált akkor attól függ. Ha ki kell egyenlíteni az aljzatot, akkor ki kell pakolni. Ha nem kell kiegyenlíteni,akkor nem muszáj.
Ha utólag beépíthető az ajtó akkor előbb a régit ki kell venni, elvégezni a melegburkolási munkákat és belehet építeni az új ajtót. Ha pallótokos akkor előbb az ajtó csere, majd a burkolási munkák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!