Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtés nélküli házban milyen...

Nándi91 kérdése:

Fűtés nélküli házban milyen fűtésmódokat lehet bevezetni?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy kertesházat ami külvárosban helyezkedik el, azonban nincs a házban kialakított fűtés ( van fatüzelésű kazán de azt nem szeretném használni, mert kicsi a ház minden értelemben ((41m2)) és az előtérben van a kazán.

Érdekelne milyen fűtési lehetőségeket lehet bevetni egy olyan házban ahova a gáz, és egyéb szolgáltatások nem elérhetőek.

Kérlek titeket csak olyan ember válaszoljon aki komoly választ tud adni!



2020. jan. 2. 00:27
 1/6 anonim válasza:
100%
Mi klímát választottuk, a "h" tarifás árammal sokkal jobban ki lehet jönni, mint bármely más fűtési rendszerrel. (Havi költség szinten is)
2020. jan. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Szilárd tüzelést egyáltalán nem akarsz, vagy csak azt a kazánt? És miért baj a kazán mert kicsi a ház?
2020. jan. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ilyen pici hazba talán megérheti a klíma.
2020. jan. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kazànt azèrt nem szeretnèk mert az előzö tulaj benn azzal fűtött ès tiszta kormosak voltak a falak, èn kifestettem ès nem szeretnèm ha megint ilyesmi törtènne.. meg azèrt a fa nem olyan olcsó, a másik megoldás jól hangzik.. kb. Mennyibe kerül egy olyan kièpìttetèse?
2020. jan. 2. 08:06
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Ha egyszer van egy fatüzelésű fűtési rendszer, ha jól értem, mert kazánt írtál, azaz ezek szerint radiátorok vannak, én (még ha ki is építesz egy klíma fűtést) építenék a házhoz egy kazánházat, ha az kivitelezhető. Mi kell ahhoz? Pár tégla, tényleg nem sok, mert megoldható ez akár egy 2x3-as helyiségben. Ha jól szigeteled akár lehet könnyűszerkezet is, ha azt úgy érzed könnyebben megtudod csinálni magadnak. Hozzáépíted a házhoz ott, ahol a kémény van, nyitsz rá egy ajtót, meg abból akár kifelé is egy ajtót, rakhatsz rá egy külön tetőt is, kit izgat, azt' ennyi, nem koszolsz az előtérben a fával. Avagy ha van lehetőség máshol építeni, máshonnan nyitni egy előteret, akkor azt kinevezni egy kazánháznak, nem látom miről van szó, nyilván így lehet, hogy ez nehezen kivitelezhető, nem tudom...

Ha nincs gáz és fát sem akarsz, akkor klíma, helyesen javasolják azt, de azzal számolj, hogy azért ha közvetlen a levegőt fűtöd vele, akkor ez nem teljességgel zajtalan és mivel levegőt áramoltat így ha arra érzékeny vagy, zavaró lehet. Ha pedig egy padló, fal, plafon fűtési rendszerbe van bekötve, akkor meg 1. eleve kell egy gépház, tehát az nálad nem megoldható, 2. drága a kiépítése. Keress rá arra, hogy fűtésre optimalizált klímaberendezés. Így látni fogod a berendezés árát, a legtöbb oldalon van kalkulátor is, így kitudod számolni mire van szükséged, de úgy egyébként meg egy klímaszerelő pontosan megmondja, ad árajánlatot, akár ingyen (max. a helyszíni szemle miatti kiszállási költség, de az sem feltétlen).

Kazánt is kilehet cserélni, korszerűre, amivel nem kormolsz. Szóval ez nem evidens, hogy ahol egy kazán van, ott korom van. Jártam már nem 1 kazánházban, ahol korszerű kazán van és évek után is hófehér volt a fal. Ha van rá pénz, akár pelletkazánt venni.

2020. jan. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Inverteres klíma + h tarifa.

Vagy pellet kandalló. A tüzifához képest töredéknyi kosszal jár, 1-2 naponta kiporszívózod a hamut, neked nem kell begyújtani, csak beleöntöd a pelletet. Hasonlóan jól szabályozható mint a klasszikus klíma. Gombnyomásra bekapcsol.

2020. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!