Ti melyiket választanátok: villanybojler, vagy átfolyós gázkazán?
Vettünk egy lakást, korábban egy kombi gázkazánról ment a fűtés és a melegvíz. A tulajdonos viszont inkább beszerelt egy kis villanybojlert. Mivel felújítunk, a bojlert cserélni kellene, a kazánt nem, így igazából bármelyik módozat választható. A fürdőszoba nem túl nagy, jó lenne ha felszabadulna a bojler helye.
4 fős család vagyunk. A fürdőben sarokkád lesz. A gázkazán kb 5-6 méterre van a fürdőtől.
Ha adott a kombi kazán ,akkor azt kell üzemeltetni .
A villany egyébként is drágább .
Eleve soha nem választanám a bojlert ha van átfolyós lehetőség is, mert még ha soha nem is fogyasztom el a meleg vizet ami benne van, zavar hogy elvileg limitált a rendelkezésre álló mennyiség.
Viszont szerintem 4 fős családnál végképp nem opció a villanybojler, azért ha négy ember egymás után fürdik, ott már lehetnek gondok, vagy akkora bojler kellene ami elfoglalja a fürdőszobát.
Ha belegondolsz, semmilyen előnye nincs a bojlernek, helyrabló és limitált a kapacitása. Tehát egyértelműen az átfolyóst választanám.
Én a villanybojlert választottam.
Ugyanis ha ezekkel a készülékekkel egy légtérben van a bezárt fürdőszobában valaki hosszasan,
az kevésbé kap "bojlermérgezést" mint szénmonoxid mérgezést.
Ha régebbi a kombi cirko, akkor lehet, hogy nem jól szabályozható a melegvíz hőfoka. Nekem is volt régen és más rokonoknál is. Cserélni kellett, mert csak forró vizet csinált, ha hideget kevertél hozzá, elaludt a gáz. A gázláng magasságát nem lehetett finomszabályozni. Lehet, hogy az előző tulajnak is ebből lett elege és kiváltotta villannyal.
Amúgy a villanybojler drágább és 4 főnek elég nagy kell, hogy legyen biztosan melegvíz ellátás. Szóval sanszos, hogy a bojlert is cserélni kell.
Nem a fürdőben van a gázkazán, hanem a közlekedőben/kamrában (tehát a közlekedőre néz, és a szellőztetett kamrából kap levegőt.
CO mérgezés elkerülésére lesz riasztó + rendszeres karbantartás. Viszont a melegvíz előállítása szempontjából mindegy a dolog, mert fűteni mindenképp ezzel fogunk, tehát maga a bojler nem szünteti meg a veszélyt.
Hosszabb távon tervben van a zárt égésterű kondenzációs, csak nagy lenne a költsége a kéményrendszerével, gáztervvel, mindennel - úgy, hogy van egy nem túl régi, tökéletesen működő gázkazán.
Most amúgy egy 5 fős családos szolgál ki egy 40 literes bojler, fogalmunk sincsen, hogyan. Mi nyilván 80-120 litert tervezünk, ha marad a bojler.
És igen, a hőfokszabályozással magyarázták, hogy a gyerekek a bojlerrel könnyebben tudnak zuhanyozni. Tehát akkor most ahogy osztok szorzok, lehet, hogy nem ússzuk meg az új kazánt, a bojler helyére meg szépen elférne egy szekrény.
Azt mondta a tulaj, hogy nekik szimpibb volt a bojler a gyerekek miatt, hogy abból azonnal az adott hőmérsékletű víz jön, és könnyebben be tudják állítani. Míg az átfolyósnál tényleg kell néha kicsit szórakozni, persze ezt ahogy írta korábban valaki, a kazán minőségétől is függ. Baj nincs amúgy a kazánnal, kb 5-10 éves Fég cucc, a pontos típusát nem tudom, de a napokban rákérdezek. Még pár hónap a birtokbavétel, most izgalommal gondolkozunk a lehetőségeken.
Én amúgy kazánpárti vagyok, a feleségem inkább bojleres, gondoltam megkérdezem a véleményeteket, hátha segíti a döntést néhány olyan szempont, amire nem is gondoltunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!