Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel helyettesíthető egy db...

Mivel helyettesíthető egy db led a 30W os led reflektorban?

Figyelt kérdés

Kiégett egy led benne. Tettem be 160 ohm ellenállást (ez volt otthon éppen) de az nagyon melegszik. (nem tudom mennyi a megengedett hőmérséklete,de a kezemet megégeti kb).

Hány ohm ellenállást rakjak bele? 28db led van a reflektorban.



2019. aug. 31. 05:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Kínai LED-es reflektor? Mert azzal nem érdemes küszködni. Én a jófogáson rendeltem egy magánembertől 50W-os LED-panelt (árul 100 Wattosat is), 3000ft-ért adta. Vezérlő elektronika sem kell hozzá, csak egy sima áramkorlátozó ellenállást kell beleforrasztani amit egyébként ad hozzá, csak gyárilag nincs beleforrasztva (gondolom a 110/230 Volt miatt).

Azért mondtam, hogy nem érdemes foglalkozni vele mert ha már egy LED kisült benne akkor lassan de biztosan a többi is követni fogja. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom ezekkel az olcsó Lidl Aldi és társai reflektorokkal.

Főleg ha égeti a kezedet az hamar ki fogja nyírni.

Én mielőtt beszereltem volna a panelt jól megkentem hővezető pasztával, és csak utána rögzítettem a reflektorházhoz.

2019. aug. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az is kínai, onnan szerezhetőek be olcsón.
2019. aug. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 tudom hogy kínai, főleg hogy kínaiul van rajta minden duma.

Viszont teljesen más kialakítású mint amik általában a komplett reflektorokban vannak külön vezérlőegységgel.

Ráadásul olcsóbban jössz ki, mintha mindig vennél egy komplett reflektort 8-10 ezerért.

Nekem 1 éve megy 2db 50W-os, eddig szerencsére hibátlanul. Ellenben az Aldis vagy Lidlis 11 ezer forintos reflektorok 1,5 hónapig húzták.

2019. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem azèrt írtam. De ott sokminden van olcsón ès, hogy eladható is legyen elèg jó a minősègük. Nekem a kínai led ègők règebb óta bírják mint az itthon kaphatóak.
2019. aug. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A pontos típusa. V-TAC VT4933

Ami nem kínai az hamisítvány. Van benne elektronika bővem. Nem egy graetz van benne csak... Vettem én is már jó pár dolgot aliexpressről,(Platinum szintű fiók) de ez nem onnan való.:D

2019. szept. 1. 01:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!