Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha a gipszkarton falamat érte...

Ha a gipszkarton falamat érte egy kis víz, akkor vége van, vagy még kiszáradhat?

Figyelt kérdés
sajnos a klímaberendezés, elkezdett csepegi (Daikin és új.... :S ), mármint a beltéri egység. valószínüleg eltömődhetett valahol és a kondenzvizet nem tudta leereszteni.... én most leállítottam. a falat alul érte el a víz, de szerencsére a agy része a földre pattant :( most kicsit ideges vagyok emiatt, mert új falak, új minden és akkor most ez. Lehet annyi neki?
2019. aug. 27. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Várd meg még kiszárad.
2019. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A csepegés nem a klíma hibája, hanem a szerelésé. Nálam először egy másik klíma volt felszerelve, a klímával sem voltam elégedett, mint ahogyan a szereléssel sem, így gyorsan le lett cserélve egy Daikin-ra, de ugye maradt az előző szerelők csövezése. Túl nagynak tűnt a lejtés, amit adtak a csövezésnek, nem is néz ki annyira jól a szemnek, hogy ennyire ferde, de van egy előnye is: ha egy csepp kondezvíz keletkezik bent (jó, azért ennél picit több kell), az rögtön kifolyik, nem okoz problémát belül. Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy mindenképpen hívd vissza a szerelőket, a szerelési hibát igazából kötelesek lennének ingyen kijavítani.
2019. aug. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi, szerencsére kiszáradt a falam, semmi nem látszik, nem érte annyi víz. Igen, nálam is ugyanez a helyzet, a régi klíma fos csövezésére kötötték rá.... nem lehet őket elérni, fél éve próbálom, megrendeltem a karbantartást, 4 hónapja, egy elég nagy webshopról van szó.... szarnak rá, amikor felhívtam, lebaszkodja a telefont az elfoglalt ember hogy enki sok a dolga majd jelentkezik. május óta jelentkezik. a baj csak az, hogy a garancia ugrik ha mással csináltatom.... de ez van, már hívtam embert.... ezeket meg feljelentem. van nyoma annak hogy hívtam, nem én szegtem szerződést....
2019. aug. 28. 23:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem ugrik a garancia! Annyi a lényeg, hogy telepítést és az éves karbantartást hivatalos szerviz végezze, de ennek a cégnek nem muszáj ugyanannak lennie. Pár hét hűtés után szép koszréteg összegyűlt a mókuskeréken (ventilátor), így egy hete én magam szedtem darabokra a klímát és takarítottam ki, de mivel nem vagyok klímaszerelő, nem tudom szervizként igazolni, hogy az éves karbantartás ugyanígy megtörténik.
2019. aug. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!