Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » WC tartályról vagy vezetékről?

WC tartályról vagy vezetékről?

Figyelt kérdés
Régebbi házakban láttam olyan megoldást, hogy egyszerűen egy csapot kinyitva lehetett lehúzni a WC-t. Nekem ez annyiban tetszik a sima csapos megoldás, hogy nem látszik az a csúnya tartály, én tudom szabályozni mennyi vízzel öblítsen. Szerintetek?
2019. aug. 19. 15:46
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nyilván . Ezért csap. Régen nálunk 8s így volt megoldva golyóscsappal.
2019. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg van a minimum 4bar nyomás a "te" vételezési magasságodban ott,.. akkor mehet a tekerős/nyomós öblítős megoldás!

Ha kevesebb mint 4Bar ,akkor érdemesebb wc tartályt felszerelni,hogy ne legyenek leöblítési problémátok.

2019. aug. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

A Wc öblitéshez nem nyomás,hanem hirtelen sok víz kell .

A szelepeseknél,.csak folyik a víz,de a sz.rt nem viszi le ,csak forgatja .Dupla annyi víz elfolyik,mint tartályosnál .

2019. aug. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%

A 2. válaszoló tanácsát fogadd el!

A 3. válaszolónak csak akkor helyes a válasza, ha nincs meg a megfelelő nyomás. Abban sincs igaza neki, hogy nem nyomás kell, hanem hirtelen lezúduló sok víz. Megfelelő magas nyomás mindent megold. Láttam pár lakást WC-tartály nélküli megoldásra amik jól működtek. Viszont egyik esetben sem volt a csap "tekerős", hanem egy kart kellett megnyomni és azonnal "teli torokból" áramlott az öblítővíz.

2019. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

#3 nak van igaza, #4 csak okoskodik

Vízmennyiség kell, hogy legyen min elússzon a barna maci.

Legjobb a takarékos tartály, csak addig folyik, ameddig az ember a gombot nyomja. Ha a helyiség engedi, és olyan a fal, érdemes falba építhető változatot felszerelni, csak a nyomólap látszik.

2019. aug. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tavasszal vettünk egy lakást,panel II. emelet. a drága sher~szelep van. Bizony nem mindig viszi le,és akkor is sokára.

Szerintem CSAK akkor tegyél olyat,ha egyáltalán nincs lehetőség a tartályra,vagy ha un."mélyöblítéses" a csésze.Ahhoz jó.

Amúgy vannak már igen szép,formatervezett tartályok is,csak nem a 4~5ezres árúakat kell nézni,-vagy lehetséges a rejtett tartály is. Szinte mindegyik tartály öblítőstoppos már,annyi ideig nyit a öblítőszelep,ameddig húzod//nyomod.


Ezen kívül lebeszélnélek az un. monoblokkosról is,ahol egybe van építve a csésze a tartállyal. Na az nekem sehogy sem kellene!

2019. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!