Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ház kifestéséhez, kimeszeléshe...

Ház kifestéséhez, kimeszeléshez mindenképpen mesterembert kell fogadni, vagy önállóan, házilag is kivitelezhető?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen csak meszelésről volna szó. Dédnagymamám, sőt részben még nagymamám is ezt önállóan végezte, volt egy hosszú nyelű meszelője mindkettőnek. A végére partvis volt erősítve, úgy rémlik. Még az is lehet hogy megvan valahol, pl a padláson. Sajnos velem nem ismertették meg ennek a technikáját, mivel nem éltünk együtt, illetve amikor igen, akkor éppen főiskolára jártam, csak hétvégente tartózkodtam otthon. A mész beszerzése is kérdéses, valamilyen festékboltból célszerű megrendelni? Nyilván oltott mész kell, nem akarom azt is házilag oltani. Ezen kívül azt olvastam, hogy a megrendelt meszet még szűrni is kell, mert nagyonn gumók vannak benne, amitől csúnya lesz a fal: árnyat vet, ha valami oldalról világítja meg a falra kent mészbe kövesedő szennyeződés darabot. Kell-e előtte a falat valamilyen módon kezelni? Pl lemosni??? Álítólag van valami kenőszappan. Konyhában elég kormos egy helyen a fal, mert az előző lakó a kályhával fűtött, leginkább emiatt érdekelne: a kormos részre rá lehet kenni a meszet? Védöszemüvegre is szükség lehet a meszeléshez, ezt pl szemüvegesek hogyan oldják meg? Plexi védőmaszk. Egyelőre csak egy helyiséget meszelnénk ki próbaképpen, pl a konyhát vagy a szobát, ezt még nem tudjuk. Vajon mennyi mészre lesz ehez szükség, és kb mennyibe kerül mindez?

2019. aug. 14. 21:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Oltott meszet az épitőanyag kereskedésekben is árulnak .

Budai földet a festék szaküzletben.Ezt kell a mészbe áztatni,hogy jobbam takarjon .Az arány a festékboltban megmondják .A festők korong ecsettel dolgoznak,neked nem ajánlanám . 10 l mészbe szoktak önteni 1 dl étolajat,igy jobban csúszik a meszelő.Hengerrel is lehet a meszet felvinni .Ahol 1 x nem takar,ott ismételni kell,de most más irányból kenjed .A mennyezet meg ablakkal merőlegesen legyen meszelve,így kevésbé törik meg a fény .

2019. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Ha tehénből fejt, fölözött tejet is öntesz bele, akkor a keletkező kazeinenyv miatt jobban tapad a falra. Kevés rézgálic fokozza a fehérségét.
2019. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
oh, köszönjük, igazán praktikus tanácsok
2019. aug. 14. 22:56
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Bemész egy festékboltba és veszel MÉSSZEL FESTETT falra, MÉSZALAPÚ porfestéket, vagy már bekevertet.

Olyan vödörben árulják, mint a Diszperzitet.

Nem 100 évvel ezelőtt élünk. hogy oltogassunk, vagy zsákban cipeljük az oltott meszet egy festéshez!:)

2019. aug. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Előző vagyok:

Ja és hogy a többi kérdésedre is válaszoljak:

A falat csak enyves festés előtt kellett lemosni kenőszappannal.

A kormos részt, vagy a konyhában a zsírosabb részeket előtte letisztíthatód, pl. átcsiszolással. (Dörzspapír)

Védőszemüveg minek? Nem hegeszteni akarsz.

Hogy mennyibe kerül?

Attól függ, hogy hány m2 és hányszor kell átkenni.

Egyszer nem elég. Másodszor meg csak akkor kezdj neki, ha az előző réteg teljesen száraz.

Ne ess abba a hibába, hogy sűrűbbre hagyod az anyagot, hogy megspórolj egy újabb réteget, mert csíkos lesz (látszanak az ecsetvonások) és mindened meszes lesz később, amivel hozzáérsz.

2019. aug. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Azt a "partvist" Bogdáni meszelőnek hívják. Ha esetleg új kell, ezen a néven keresheted a boltban. Nekem csak a függőleges felületekre vált be. A plafonnál egyből kicsepegett belőle a meszes lé. A plafont én végül teddy hengerrel csináltam meg.


Kell majd ezenkívül egy váci meszelő vagy sima, nagyobb ecset, amivel a sarkokat, a gázcső/kályhacső mögötti területet el tudod érni.


Az alumínium kályhacsövekre vigyázzál, a rájuk cseppent mészlé foltot tud rajtuk hagyni.


A védőszemüveg KELL! Ne úgy jöjjél rá, hogy egy csepp a szemedbe fröccsen. Márpedig a bogdáni meszelő, ahogy mozgatod, fröcsköl. 1 cseppbe nem halsz bele, bő vízzel ki lehet mosni, de hidd el, nem jó élmény. És még gumikesztyű is melegen ajánlott. A védőszemüvegeket egyébként úgy csinálják, hogy a normál szemüveg aláfér.


Lehet venni vödrös meszet, de az drága. A Horvát féle mészhidrát por sokkal olcsóbb. Kb. 700 Forint 5 kiló. Nekem 1 kiló mész kb. 10 m2-re 2 rétegre volt elegendő. Olyan simára ki lehet első lépésben keverni, mint a tejföl. Nem kell szűrni. Aztán tovább kell hígitani tej sűrűségűre. 1 kg mészhidráthoz kb. 6-7 liter vizet kell adni. Nekem 15 kg mész elég volt 145 m2 falfelületre, még maradt is belőle.


Budai földet, piktortéglát, egyebet csak akkor vegyél a mészbe, ha nem szereted a fehér színt és később szenvedni akarsz, hogy ugyanazt az árnyalatot megint előállítsad.


Az egész fillérekbe kerül. A teljes nyaraló meszelést 10e Ft-ból el lehetett intézni szerszámokal, vödrökkel, takarófóliával együtt.


Korom nálam - hála Istennek - nem volt, ezért csak találgatni tudok róla. A kenőszappan a zsíros felületek tisztítására jó, koromra nem igazán. Egy ötlet, ami nem kerül sokba és egyszerű kivitelezni: csináljál lisztből és vízből tésztagyurmát és azzal "gyúrd át" a falfelületet. Szerintem, nagyon sok kormot le fog radírozni.

2019. aug. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Praktikerben is láttam vödrös meszet a minap.

Mondjuk én átgondolnám, vagyis hát én biztosan nem meszelnék, inkább így fogalmazok. :D

2019. aug. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Èn is kaptam segítsèget, ahogy vègigolvastam.
2019. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Régebben meszeltem, de többnyire a legmeszesebb mindig én voltam és nem a plafon.

Ráadásul többszöri átmeszelés után is csíkos lett a fal.


Azután jött egy hozzáértő, aki felhomályosított, hogy sokkalta egyszerűbben, izomláz és csík nélkül is meg lehet oldani a lakás kimeszelését, ráadásul sokkalta gyorsabban, mint meszelővel.

A megoldás:


Nylonharisnyán jól át kell szűrni a már készre kevert mészfestéket, majd beletölteni egy permetezőbe és hajrá.

Előtte természetesen mindent jól le kell takarni, amit nem akarsz összefesteni.

Egy szobával kb. 10 perc alatt végezhetsz!!

Érdemes kétszer-háromszor megismételni igény szerint.

2019. aug. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok praktikus tanácsot, olyan kazein-enyv képző port vagy folyadékot miért nem forgalmaznak vajon? tehénből fejt tejet nem is olyan könnyű beszerezni...
2019. aug. 16. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!