Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ajtócseréket csak kőműves tud...

Ajtócseréket csak kőműves tud elvégezni?

Figyelt kérdés
Belső- szobaajtók és teraszra nyíló nyílászárós ajtó és ablakot szeretnék cseréltetni. Kőművesek nagyon elvannak havazva Csak ők végeznek ilyen melót?
2019. aug. 12. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ablakosok is vállalnak ritkán..
2019. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
kőművesek nem végeznek nyílászáró cserét általában. Ablakosok csinálják, de ők sem szeretnek nagyon ajtókat beépíteni.
2019. aug. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nyílászárókat eredetileg a bútorasztalosok cserélik, de mióta inkább a müanyag ablak ajtó terjedt el azóta erre specializálodott vállalkozások is létrejöttek


Érdemes olyan helyen venni az ajtót ahol vállajáka beépítést is.

2019. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A cég, aki legyártja a nyílászárókat, be is építi. Lehet, nem mindegyik, ahonnan mi árajánlatot kértünk, az összesben benne volt a csere.
2019. aug. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Egyszerű. Te is meg tudod csinálni.
2019. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Mivel nem találtam megbízható szakembert aki vállalta volna, nekiálltam és kicseréltem a bejárati ajtót, úgy 5 éve. Azóta sincs vele semmi gond.
2019. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as! Régen az épületasztalosok csinálták.

Most vannak kifejezetten ajtóbeépítők is. Ha veszel ajtót egy szaküzletben, akkor ajánlanak beépítő embert, aki néhány hét múlva beépíti. Ha barkácsáruházban veszitek, akkor nehezebb a helyzet.

2019. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Soha ne vegyetek barkácsáruházban ajtót, mert nem fogja beépíteni az isten se. Az ottani eladók elmondása szerint a felét kapásból visszaviszik, mert annyira girbegurbák, hogy lehetetlen rendesen beépíteni és ezen nincs az az állítási lehetőség, ami változtatna. Én is vettem Obiban, se a kőműves, se az asztalos nem tudta beépíteni egyenesen. Valószínűleg vizet kapott tárolás alatt és meggörbült a fa. Már ott kapcsolnom kellett volna, hogy az eladó próbált olyat válogatni nekem a raktárban, ami nem volt ránézésre is teljesen kuka. Az Obi mentségére legyen mondva, hogy problémázás nélkül visszafizették az árát, csak ment ezzel az idő. Kizárólag olyan helyről szabad megvenni, ahol garanciát vállalnak a beépítésre is. Cserébe kétszer annyiba kerül, de jó is lesz. A "majd a kőműves megcsinálja" nem jó, mert a szarral ő se fog tudni mit kezdeni.
2019. aug. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk az ablakos építette be legutóbb - egyben rendeltünk tőle 3 ablakot és 1 bejárati ajtót, ezekkel kivétellel-berakással kész volt 2 óra alatt.

Előzőleg mi magunk csináltuk, jobban mondva apukám és a bátyám.

2019. aug. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!