Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mièrt találkozok ritkán...

Mièrt találkozok ritkán alsókilincses tetőtèri ablakkal?

Figyelt kérdés
Van valami hátrányuk, vagy drágák? Szimpatikus megoldásnak tűnik magas parapetnèl.
2019. aug. 11. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Ha a tetőtéri ablak olyan, hogy ki lehessen rajta látni vízszintesen, akkor az alsókilincses megoldás kényelmetlen, nehezebb hozzáférni.
2019. aug. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aha, ha mondjuk párkány van, akkor nem èrsz be oda. Èrthető. De ahol műszakilag megoldható ott is csak újabb lakásban láttam. Viszonylag új technológia lehet?
2019. aug. 11. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kifelé nyílik, és közben fejbe csapom magam a bukó ablakkal, akkor az nem megoldás. Ott, ahol az ablak nem középen van felfüggesztve, hanem a végén, ott jobban alkalmazható, csakhogy ott az ablak súlyát a nyitás közben kell megtartani, míg a középen forgó ablaknál nem kell a súlyt a kilinccsel együtt emelni.


De vannak még magyarázataim, pro és kontra is, csak úgyis le leszek pontozva és ez csak egy troll oldal, szóval ha valóban érdekel, keress fel bárkit az asztalos, vagy gépész szakmából és mondanak neked szélesebb körű megoldásokat, amiket adott helyzetben tudsz használni.

2019. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, nekem hasznosak amiket írsz, ha le is pontoznak, èn èrtèkelem :)

Èpítèsz vagyok, van rálátásom, pont ezèrt kèrdeztem, mert biztos vannak olyan tènyezők amik nekem nem ugranak be.

Most eddig arra jutottam, hogyha a közèpső függesztèsi pont fejmagasság felett van, a parapet függőleges vágású, akkor jó lehet az alsó kilincs.

Saját lakásról van szó, szeretnèm ha a felesègem is tudna ablakot nyitni majd.

Motoros megoldás drága, a nyitókar (hosszabbító) sem praktikus, de ez megoldás lehet.

2019. aug. 14. 07:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!