Alábbi felsorolás helyes a klíma szerelés lépéseinek? Vagy kihagytam valamit?
Kül és beltéri felszerelés, villany bekötés.
Csövek kiépítése, csővég peremezés, összekötés.
Vákumozás, vákum próba 1 óra.
Kültériből a gáz kiengedése a rendszerbe.
Bekapcsolás, járatás.
Itt kész van?
Jaja, csak kihagytad az első lépést: ezt mind egy kék kártyás szerelőnek kell végezni, eleve az utcáról besétálva már nem is adnak klímát senkinek, csak szerelőnek.
Szóval a kérdésed irreleváns, kivéve ha Te kék kártyás szerelő vagy. Akkor viszont gáz, ha itt kérdezel. :D
"Alábbi felsorolás helyes a klíma szerelés lépéseinek? Vagy kihagytam valamit?
Kül és beltéri felszerelés, villany bekötés.
sövek kiépítése, csővég peremezés, összekötés.
Vákumozás, vákum próba 1 óra.
Kültériből a gáz kiengedése a rendszerbe.
Bekapcsolás, járatás.
Itt kész van?"
Igen sajnos kihagytál valamit... illetve rosszul kezdted el, de mivel nem a szakmában dolgozol ez nem baj :)
- Első a felmérés tervezés, hőigény hőszámítás (nyilván mindez az adott háztól és a jellemzőitől függ ezt nem részletezem. Azaz itt már megvan a kívánt kapacitású készülék is.
- Ha, adott a készülékek helye, már pedig ha meg lett tervezve akkor a beltéri/kültéri helye is fix, megvan a rendszer kiépítésére vonatkozó anyagszámítás (csőhossz).
- A villanyszerelés teljes kiépítése (honnan - hová) milyen terhelésre, kábel, túláramvédelem stb.
- Adott a kondenzvíz megfelelő elvezetése, (szikkasztása) fix, a cső hossza és alkalmazott átmérő is.
- A fal áttörése a megfelelő átmérővel, természetesen mindezek mérése és kijelölése már megtörtént. Tehát nem csak véletlenszerűen fúrunk egy nagy likat. Meg az sem mindegy hogyan!
- Na, most a rendszerelemek szerelése, amit részben jól írtál, méretre vágni az elektromos rendszer kábelét, persze a vezérlőkábelt is, kondenzcsövet, és a vegytiszta hűtéstechnikai csöveket. A csővégek peremezése, sorjátlanítása, tisztítása, természetesen az olajzás már a peremezés előtt megtörtént.
- Az összes kötés rögzítése és ellenőrzése, na és most a vákuumozás azaz dupla vákuumozás és nyomáspróba, ami nem biztos hogy egy óra! Mert függ a készüléktöl, a kalorikus rendszertől és a csövek átmérőjétől, valamit a nyomástól és a páratartalomtól, de egy átlagos split komplett nyomáspróbája 1,5 óra szokott lenni, átlagos szerelést feltételezve.
(Nyilván a megfelelő eszközök, szerszámok gépek rendelkezésre állnak, kompresszor, apparát, vákuumóra, nyomáspróba készlet stb.)
- Ha, a nyomáspróba jó és effektív a szivárgásvizsgálat is megtörtént (R32 miatt nem árt)akkor ki lehet nyitni a szervizszelepeket és kompresszortöltet bekerül a rendszerbe, ha minden szakszerűen történt és bekapcsolod a készüléket,akkor működni is fog :)
- Annyi még, hogy a kompresszorban lévő gáz csak alaptöltet így valószínűleg ki kell számolni mennyi + hűtőközeget igényel a rendszer, ha ez a rátöltés nem történik meg a akkor gázhiányos lesz a rendszer, ami a kompresszornak nem tesz jót, így el is romolhat.
Na most van kész! Mehet teszt, áramfelvétel és rendszernyomás ellenőrzése. Ha, minden jó, át lehet adni a tulajnak élvezheti a klímát!
A hűtőgépek üzembehelyezése c. könyv ide vonatkozó 20 oldalát tömörítettem le. Persze Split egységekhez.
HŰ
Köszi, így valóban teljesebb a kép.
Dióhéjban:
Kűl és beltéri felszerelés
Csövezés kiépítése, peremezés, összekötés.
Vákumolás. Azért így, mert célszerű minél hosszabb ideig vákuumolni, amig szöszmötölök az elektromos bekötéssel hadd járjon a szivattyú!
És akkor elektromos bekötés.
Nyomáspróba száraz(!) nitrogénnel, hozzájárul az esetleges maradék nedvesség felvételéhez.
Aztán már üzembehelyezés, ellenőrző mérések stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!