Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Réz kábeleket mivel lehet a...

Réz kábeleket mivel lehet a legkönnyebben lefejteni?

Figyelt kérdés

Lakásfelújításból, és selejtes gépekről levágott szigetelt kábelekről szeretném könnyedén lefejteni a rezet, de nem tudom mi lenne rá a legjobb megoldás. Blankoló nem alkalmas hosszanti vágásra.

Időm van bőven, de nem szeretném olcsóbban leadni.


Válaszokat előre is köszönöm!



#réz #csupaszítás #réz lefejtés
2019. júl. 29. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Tűz, a rétinégerek is így oldják meg a capcarázott kábeleket.
2019. júl. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha égeted, akkor kevesebbet adnak érte. Mi úgy csináljuk, hogy egy évig összeszedegetjük a maradékot a műhelyben. Mivel villanyt szerelünk, így nem maradnak túl nagy darabok, de azt úgy pucoljuk, hogy megblankom a vègèt pár centi hosszan és a kilógó részt satuba fogom. Utána szépen magamfelé húzva lejön a szigetelés. Jó kis pénz jön össze a szemétből évente.
2019. júl. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választokat, ötleteket, a réz égetés nem jöhet szóba, mert:

1. Macerás,

2. Nem veszik át.

2019. júl. 30. 15:18
 4/6 Majatom ***** válasza:
100%
Én úgy csinálnám, hogy megnézném, hogy mekkora az átmérője (szigeteléssel együtt) a kábelnek, amit le akarok csupaszítani. Legyen mondjuk 3 mm. Akkor keresnék egy 5-6 mm vastag, kb. 20 mm széles és 4-5 cm hosszú vasdarabot (laposvas). Fúrnék rá a végétől 1-2 cm-t elhagyva egy 4 mm-es lyukat, és a végéről a lyukig vasfűrésszel csinálnék egy bevágást. Vannak ezek a tapétavágók, aminek cserélhető a pengéje, egy ilyen pengét beletennék a résbe úgy, hogy beleérjen a lyukba, és a vasat befognám satuba, hogy szorítsa össze a befűrészelt rést, és szorítsa bele a pengét. Ha nem szorítja meg eléggé, akkor a bevágást lehet folytatni a lyuk aljánál is. A vezetéket megblankolnám kb 10 centire, és átfűzném a lyukon, így mikor húzom, akkor a penge egy kis bevágást csinál a kábelen a teljes hosszában. Az a kis bevágás elég lenne, hogy annak mentén szakadjon végig a szigetelés, mikor széthúzza az ember.
2019. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Majatom ***** válasza:
100%

Ehhez hasonló, csak ez fából van:

https://www.youtube.com/watch?v=KgHfquEzSt0

2019. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket, de végül megtaláltam az igazit:

https://www.youtube.com/watch?v=E-z2FTMzvRc

Az ötleteitekből rátaláltam a megfelelő eszközre :)

2019. aug. 7. 07:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!