Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » GU10-es LED foglalat tetejére...

Kazsemestor kérdése:

GU10-es LED foglalat tetejére mit lehet tenni hogy ne gyújtson be semmit?

Figyelt kérdés
Fa (deszka) mennyezetünk lesz a házban és a folyosóra és a nappaliba süllyesztett GU10es foglalatokat szeretnénk rakni LED izzókkal (kb 30db). A mennyezet felett 10cm üveggyapot lesz. A villanyszerelő azt mondja,hogy ha erős LED izzókat teszünk fel,azok már azért melegszenek és hogy nehogy felgyulladjon ott bármi is,a foglalatot felülről le kéne takarni valamivel...1 másik villanyszerelő (akit nem választottunk) magyarázott nekem valami harang alakú porcelán vagy kerámia kis akármiket amit rá lehet tenni és ezzel védjük a többi anyagtól a foglalatot. Tudja valaki mi ennek a neve,vagy mit lehet kezdeni ezzel a világítás kérdéssel? Köszi

2019. júl. 24. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is kőzetgyapotban vannak a spotok (összesen kb 60db). Megfogni nem igen tudod, annyira meleg, de semmi nem gyulladt ki eddig, és azokban a házakban sem amelyekben eddig dolgoztunk. Ezeket a gyapotokat, legyen kőzet vagy üveg, nem tudod még nyílt lánggal sem meggyújtani. Amíg nem robban fel a spot, addig nincs okod aggódni..felrobbanni meg nem fog.
2019. júl. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány wattos LED fényforrást terveztek, de GU10 foglalatba és 10-12 wattnál nagyobbal még nem találkoztam. És a 12W már nagyon extra teljesítménynek számít GU10-ben.

Ennek meg a hőleadása közel sem olyan mint a 40-50 wattos halogén társáé.

Villanyszerelő szájából ilyet hallani hogy egy LED GU10 fényforrás tűzveszélyes lenne, számomra hihetetlennek hangzik.

Ez a villanyszerelő vagy életében nem dolgozott még LED-el, vagy egyszerűen csak sötét hozzá és azért beszélt ilyen baromságokat.

2019. júl. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Annak a villanyszerelőnek van annyi esze, hogy szabályosan dolgozik. Ès tudja, hogy felelős a munkájáèr.

Mellesleg a GU10 spotokat 95%-ban mindenki szabálytalanul szerelik be a süllyesztett fèm keretekhez, így lehet a tűz ès èrintèsvèdelem miatt aggódni. Mèg villanyszerelők is.

2019. júl. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagyok szakember, de nem mindegy a LED-izzó minősége sem. Egyes LED-izzók annyira melegszenek, mint az energiatakarékos fénycsövek (valószínűleg többet is fogyasztanak, mint amit ráírnak). Én sem bíznám a szerencsémre, hogy nem lesz tűz. Szerintem egy világítástechnikai üzletben tudnak ajánlani megfelelő védelmet.
2019. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!