Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ezek Salétromos foltok, mit...

Ezek Salétromos foltok, mit lehet tenni, kinek a hibája? Infó, képek

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]



Tavaly nyáron lett építve, fal két oszloppal és közte egy kapuval, az egész még nincs egy éves. Körülbelül 1.5-2 hónapja jelentek meg ezek a foltok, ha jól tájékozódtam, akkor ez salétromosodás!? A foltok kb. 2 méter magasan vannak, az oszlopok le vannak kenve két réteg valamivel (nem tudom a nevét bocs, laikus vagyok), hogy ne szívja magába a vizet, és a tetején bádoglemez van.

Ez kinek a hibája, rosszul lett lekenve, vagy szar az egész munka, esetleg valami ki lett spórolva?



2019. márc. 12. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez salétrom. Valahol nedvességet szív. A földből biztos nem, mivel mgasan van. Nekem az a bádoglemez gyanús, szerintem nem sok mindent véd. Az is kérdés, hogy nem lett-e a szigetelő anyaggal nedvesség bezárva az anyagba?


Ellene van egy ilyen por, festékboltban kaptam. Nekünk a házfal szívott nedvességet a rossz garázstető miatt.

2019. márc. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szívhat a földből is nedvességet a fal belsejében. Salétrom azon a ponton válik ki, ahol a felkúszott víz éppen elpárolog és amennyire tudom, salétromosodás csak a talajból felszívott víztől van a benne lévő sók miatt.

Lehet kapni salétrom eltávolító szert, de az csak esztétiaki megoldás. Meg kell szüntetni a vizesedést. Vagy kiásatod és megszakértik, vagy működhet az utólagos falszigetelés (injektálás).

2019. márc. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönömk a válaszokat! Most hogy írjátok, eszembe jutott, hogy amikor befejezték a munkát júli körűl az oszlopok utolsó 4-5 téglasora belülről őres volt, azaz nem töltötték fel betonnal és úgy állt majd egy hónapot mire észrevettük. A szomszédban is folyt munka a tetőn és onnan szoltak le, hogy nincsenek befejezve az oszlopok. Ha nem szolnak észre sem vesszük!

Most az lehetséges, hogy azaz egy hónap alatt megába szívta a nedvességet a csapadákot és 7-8 hónapra rá kezdett párologni.

Amúgy pont olyan magasságban vannak a foltok, ameddig nem volt betonnal feltöltve.

Ruhadtúl pipa vagyok, és még jobban ha kiderűl, hogy a munkások cseszték el. Nem volt olcsó mulatság, a kapuról nem is beszélve...

2019. márc. 12. 16:05
 4/5 anonim ***** válasza:

A salétromosodáshoz folyamatos vízutánpótlás szükséges, vagyis az a feltétel, hogy ne tudjon kiszáradni a fal rendesen. Ha az oszlopok tetején van csak salétrom, akkor nem alulról jön a víz, ez szinte borítékolható.

A fehér szín az oldott ásványi anyagok kicsapódásától lesz látható, ez jöhet a habarcsban lévő gipszből is, nem kell hozzá talajvíz. Az oszlopok teteje nem látszik rendesen, de nem látok rajta fedőkövet, ami védené a beázás ellen. Ha nincs rajta fedőkő, akkor az egész felületet vízhatlanná kéne tenni(vízüveg), ami elég költséges mutatvány.

A helyedben elmennék egy sírköveshez és a fal tetejére készítetnék egy fedőkövet valami időjárásálló anyagból, gránitból, tufából, és körbe vízorral látnám el.

2019. márc. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"4" vagyok

Most olvastam el a szöveget és látom, hogy elvileg kezelték vízüveggel és a tetején bádoglemez van. Le tudnád ezt fényképezni?

A vízüveg nem állandó bevonat, adott időközönként frissíteni kell, főleg ha folyamatosan süti a nap.

Az oszlopra nem csurog rá a víz a tetőről? Nem lukas az ereszcsatorna? Nem bukik ki belőle a víz dugulás miatt?

2019. márc. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!