Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Passzív páraelszívó kéne,...

Passzív páraelszívó kéne, hogy száradjon a fal glettelés után. Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Most építkezünk és szólt a burkolónk, hogy ruhadtul párás minden és nem száradnak a falak, ez késlelteti a glettelést és minden egyéb más munkálatot. Sajnos a társasházunkban egyetlen áramforrás van, mivel az EON még nem kötötte be a végeleges áramot. Így az a 10 lakás osztozik egy áramforráson. Ezért a hősugárzó, stb. nem igazán a legjobb. A munkások, amíg ott vannak PB palackra szerelt eszközzel fűtenek maguknak. Viszont ezt sem lehet felügyelet nélkül ott hagyni... Gondolkoztunk áramfejlesztőn, egyéb más eszközökön, viszont az nagyon drága, arra nem akarunk pénzt kidobni, mert másra kell. Van ez a ceresit páraelszívó, amit Sparba Tescoba lehet kapni, két korong van benne. Szerintetek ez működhet? 60 m2-es lakásról beszélünk. Akinek van más hasonló jobb ötlete ne tartsa magába!

2018. febr. 20. 16:46
1 2
 1/19 Alain Delon ***** válasza:
100%

Felejtsd el a Ceresitet. Abban a falban vödörszámra van víz. Azt csak valami elektromos, nagyobb teljesítményű párátlanító tudja szárítani. Most még az sincs neked, mint nyáron, hogy maga a klíma képes kiszárítani a falakat.

Valahogy vigyétek oda az áramot, és vannak kimondottan ilyen célra bérelhető párátlanítók.

2018. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Egy adag passzív kb 3 deci vizet szed össze nálam 1-3 nap alatt 17-22 fokon.


A szellőztetés sokat segít télen, de a falakból is ki kellene páráznia. Érdemes lenne megkérni valakit, akinek pl nincs munkája éppen, nyugdíjas, vagy éppen ráér, hogy ugorjon be egy-egy órára felfűteni a levegőt. A palack meg még szívás is, mert társasházban még engedély is kell hozzá. Ha emeleten laktok meg külön jó, mert lesz mit cipelni.

2018. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A pb gázos fűtővel sem nagyon vagy kisegítve, mert az is párásít rendesen. Gyakorlatilag ami plusz meleggel segíti a száradást, annyi párát is juttat a levegőbe. Szóval ez igazából patthelyzet, elektromosság nélkül nem igazán lehet mit csinálni.
2018. febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Alain Delon ***** válasza:
100%

Annyival egészíteném ki, hogy a párátlanítóhoz fűtést is biztosítsatok, mert a hideg falból nem fog kijönni a pára. Akár egy éjszaka is "csodát" művelhet elektromos párátlanítóval.

Egy ötlet: [link]

2018. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Áramfejlesztő mindenképpen kelleni fog úgy néz ki. Találtunk egy viszonylag olcsó kölcsönzőt. 52000 HUF egy hétre. 25 literes tartállyal rendelkezik, ráteszünk egy-két hűsugárzót, kinyítjuk bukóra az ablakokat. Napi 8 órát fogjuk fűteni, remélem annyi elég lesz. Földszinti lakásról beszélünk, kapuval van zárva az épület és szerencsére nem utcafrontra néz a lakás, hanem belső udvarra. Jövő héten elején reggel beindítjuk, aztán délután meg leállítjuk, az üzemanyag költség magasabb lesz valszeg, mint a bérleti díj, azt 61000 HUF-ra becsültük. Párátlanítót nem nagyon akarunk a bukóra nyitott ablakok remélem segíteni fognak. Ha tudtok még segíteni írjatok.
2018. febr. 20. 21:12
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Fűtés helyett párátlaníts. A folyamatosan nyitva hagyott ablakok plusz fűtés a lehető legrosszabb kombó.
2018. febr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ipari páramentesítő berendezés a tökély erre. Ha azt nem akartok bérelni, akkor egy hagyományos háztartási is jobb, mint csupán a fűtés. A hősugárzó felfűt, majd kikapcsol, felfűt, majd kikapcsol. Nem szívesen hagynám ott egymagában.


A páramentesítő lényege pont az, hogy fűt, keringteti a levegőt és közben kicsapja a párát. Az ipari példányokat használták pl. annak idején a felsőzsolcai árvíznél a családi házak falainak kiszárítására. Persze a hősugárzó nyilván olcsóbb lehet, de hatásfokra ez mindenképpen jobb megoldást ad.

2018. febr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Alain Delon ***** válasza:
100%

7: Helyesbítenék, hogy a párátlanító nem fűt, hanem egy hideg felületet hoz létre, amire ventilátorral nyomja a levegőt, és ezen a pára lecsapódik, és lecsöpög egy tartályba. Mellékesen tényleg keletkezik némi hő, de az én 420W-os párátlanítóm nem termel jelentőségteljes hőt.

Fűtés azért is hasznos párátlanító mellett, mert nagyobb a hőkülönbség, ezért jobban lecsapódik a pára a párátlanítóban, nem az ablakon, a falakon fog lecsapódni.

2018. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Na, emberek, megvan már hogy milyen aggregátorunk lesz:


[link]


Ez mind szép és jó. Viszont az aggregátor ugye kipufogógázt termel... épületen belül elég nehézkes alkalmazni, csak úgy lehetne, ha elvezetnénk a kipufogógázt és folyamatos szellőzés mellett üzemelteni. A legjobb az lenne, ha valaki kint vigyázna az aggregátorra és úgy megoldódik a kipufogó gáz elvezetés. Van valakinem ötlete, hogyan lehetne olcsón kipufogógázt elvezetni? Vagy nyitott ablak alá letett aggregátor bőven elég?

2018. febr. 22. 18:58
 10/19 TappancsMancs ***** válasza:

Komoly cégek használnak építkezés során ipari hősugárzókat és ipari páramentesítőket. A kettő együtt a legjobb. Ha tudsz bérelj vagy használj mindkettőből olyat amit tudsz, a semminél egy házi készülék is bőven jobb.


[link]


[link]


[link]

2018. febr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!