Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mivel fessem le az új 6db...

Mivel fessem le az új 6db Dusa beltéri ajtót? Esetleg pác?

Figyelt kérdés
Feújításban vagyunk és szeretném le "ápolni, festeni" a Dusa típusú nyomott mintás lemezelt beltéri ajtólapokat és a zokokat.

2017. dec. 26. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is dusa-ra cseréltük a beltéri ajtókat. Ha új és nem volt még lefestve, akkor simán vékony lazúrral kend át. Mi ecsettel a nyomott minta szerinti szálirányban festettük le. Sokat ne kenjél rá egyszerre. Várd meg amíg megszárad és újabb réteget rá. Mi cseresznyeszínű vékony lazúrral festettük le és 3. réteg után lett megfelelő. Alsó szinten tavasszal cseréltünk 3 ajtót, felső szinten 6 ajtó lett cserélve még 6 éve. Azért döntöttünk a lazúr mellett, mert nem sárgul be, mint a fehér festék. Ha mégis változik idővel, akkor sem feltűnő, mert olyan mint az igazi fából lenne.

Ha már le volt festve pl. zománc festékkel, akkor már nem jó a lazúr.

2017. dec. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia. Köszönöm a gyors választ. Ezek újak elméletileb alapmázoltak. Olvastam, hogy van aki vastaglazúrral, va ki vékonylazurral, van aki pácolta. Ezért nem tudom mivel kenjem le.

A feleségem pedig homokszinűre szeretné! 😁

2017. dec. 26. 20:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Bejárati ajtóm vastag lazúrral van festve. Az kinézetre kb. olyan, mintha simán zománcfestékkel kented volna. Bár az erezet látszik, de jobban fedi, mint a vékony lazúr. Nekünk jobban tetszik a vékony lazúros megoldás. Nekünk azért cseresznye szín lett, mert szinte minden bútort magam csináltam fenyőből és a feleségemnek a cseresznye szín tetszett a legjobban és arra festettük le őket. Az ajtók meg hozzá lettek festve.
2017. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
47%

A lazúr nem olyan mint a zománc festék, valami összekeveredett. A lazúr nem fedőfesték, pont erre van, hogy a fa színe áttetszik alóla. Érzékeltetésképpen olyan mint az iskolai vízfesték a papíron ami alól egy ceruza vonal átlátszik. Ilyen a lazúr. Hozzáadódik a fa színéhez és direkt nem képez fedőszínt, továbbá beleivódik a fába mert erre találták ki. Zománccal festett felületbe vagy műanyag bevonatos ajtókon már nem tud beleivódni így tartós sem lesz. A zománcfesték az fedőréteget ad, van belőle matt, selyemfényű és fényes viszont megfolyhat ha egyszerre túl sokat kenünk fel ezért több vékony rétegben szebb, fújva még szebb.


Ajtókon szokott lenni műanyag laminált felület amit csak műanyagra való festékkel lehet tartósra festeni. Ha natúr fa akkor mehet a lazúr vagy zománc. Ha zománc festett arrúl lazúrozás előtt el kell távolítani a festéke ami sok munka, vagy egy fedő zománc színnel menni rá.


Itt a gyk-n általában átfogó, alapvető válaszokat tudunk adni vagy egy egy részletet beszélni meg. A festésről és festékekről érdemes elolvasni a több oldalas leírásokat.



[link]


[link]

2017. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Üdv: Amit le szeretnék ápolni, festeni az egy teljesen új Dusa típusú nyomott mintás lemezelt beltéri ajtólap. Gondolom erre mehet akkor a vékony lazúr ugye?
2017. dec. 27. 21:52
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:

Mutatok két ajtót mintának, az egyik fehér ami értelem szerűen festett, a másik natúr fa ami a színén is látszik, na arra mehet a lazúr.


Szerkezeti felépítés:

LAP: 40 mm vastag falcolt szerkezet, papírrács betéttel, fehér alapmázolt faerezetes, mintanyomott frontlemez borítással.

[link]


Szerkezeti felépítés:

LAP: 42 mm vastag hossztoldott, táblásított lucfenyő, ellenprofilos kialakítással.

TOK: 12 cm vastag natúr hossztoldott lucfenyő pallótok

[link]

2017. dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen-igen nekem az első van amit le szeretnék kezelni-festeni! Erre mit lehet kenni?
2017. dec. 28. 00:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehet rá a vékony lazúr! Nekünk ugyanaz van és jó. Ugyanúgy néz ki a lazúrral kenve, mintha igazi fából lenne.
2017. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ugyanezt az ajtót vettem.Nem elég egy színtelen lakkal átmenni rajta? Nekem nagyon tetszik, hogy látszódik a fa erezete.
2020. dec. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!