Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy ilyesmi...

Mennyibe kerül egy ilyesmi ház felépítése?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti és kíváncsiság.

[link]

[link]

Legyen mondjuk 200m2 és gondolom egy ilyesmi ház van vagy 4-500.000/m2

Tehát olyan 100M lenne csak a felépítés és akkor még nincsenek bútorok.

De nem értek ehhez szóval javítsatok ki.


2017. dec. 17. 01:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A kérdésemet az ihlette, hogy apukám párja az építőiparban dolgozik és ő mondta nekem, hogy egy vadonat új házat (ahol senki sem lakott és kulcsrakész) azt többért el lehet adni, mint amennyiért a vevő felépítené saját maga. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, de ilyesmi házakat pl 160M-ért láttam. Mondjuk az Bp-i, tehát gondolom Pest környékén olcsóbb lenne.

A kérdést ihlető ház: [link]

2017. dec. 17. 01:58
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez kb ugyanakkora, azonban ikerház. + nem Bp, hanem Göd.

[link]

Mindjárt 100M-val kevesebb...ENNYIT számítana az elhelyezkedés? 100M?!

2017. dec. 17. 02:02
 3/11 A kérdező kommentje:

Még egy utolsó link. :D

Budaörs ugyebár elitebb település, mint Göd. Itt magasabbak is az árak, azonban ez a ház jobb is (már csak a fűtési rendszert, kinézetet és azt nézve, hogy nem ikerház)

[link]

2017. dec. 17. 02:04
 4/11 A kérdező kommentje:
És a budaörsi pedig 110M
2017. dec. 17. 02:04
 5/11 A kérdező kommentje:
120*
2017. dec. 17. 02:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem vagyok építész és nem dolgozom az építőiparban, de megpróbálok okosat írni.


Első körben ketté választanám a kérdést: épületre és a telekre. Csak gyorsan rászűrtem az ingatlan.com-on, a XI és XXII. kerületi építési telek árak 40-100 000 000 között vannak. Csak a telek! ( a keresőben kiválasztod az építési telket és tádáá ).


Az épület felhúzása az meglepő mód nem vészesen drága. Az ilyen stílusú épületek javarészt "sima felületekből" és üvegből állnak. Magát a szerkezetet pikk-pakk össze lehet dobálni például polisztirolzsalus építőanyagból amit bevasalsz, kiöntesz betonnal és kész. Bár a mixerbeton, betonpumpa és támaszoknak extra költsége van, viszont munkaórában kevesebb és gyorsabban lehet vele haladni, mint hagyományos klasszikus tégla esetében. Másrészt eleve a hőszigetelést a fallal együtt rakod, ahogy a fűtéscsöveket is a vasalással együtt ezért a szigetelésen és a fűtésen is lehet munkaköltséget "spórolni" más régebbi megoldásokhoz képest.


Nem értek a statikához, de gyanítom, hogy ha vasbetonból van a kecó, akkor megvannak a trükkök hogyan legyen masszív és teherbíró e mellett mégis "kevés" anyagból épüljön fel. Ha jól van elrendezve akkor a külső falak mellett bent a földszinten "elrejtett" támasztóoszlopon simán megáll a felső szint, így talán belül elegendőek a vékonyabb válaszfalak is. De ezt majd valami hozzáértő megmondja.


Önmagában a szerkezetileg szerintem nem jelentősen magasabb az építési költsége, mint más hagyományos építőanyag esetén.

Többletköltség talán a minimalista/modern cuccok beszerzésekor merül fel, mert egy ilyen házba való nyílászáró készletet tuti drágábban veszel meg, mint egy sima fa készletet. Az is lényeges akarsz e a linkek némelyikén látható árnyékolót kiépíteni, miből szeretnéd, mi illeszkedik az elképzeléshez, alu, inox, corten mindezt hőhídmentesen felépíteni...


Ahogy korábban az indexen láttam 300 000/négyzetméter alatt egy átlagos házat sem lehet kihozni, ha ez kijön 400 000ből akkor igazából 10-30% csak az árkülönbség.


Ami ezeknél fontos, az a jó elrendezés és az okos tervezés. Akkor a lakás gépészete viszonylag egyszerűen kivitelezhető és karbantartható.

Fontos az árnál, hogy milyen megoldásokat használsz, mivel fogsz fűteni? Padlófűtés? Mennyezetfűtés? Hőszivattyú? Valamilyen pelletes kazán vagy kondenzációs kazán esetleg napkollektor?

Ezekre el lehet szórni olyan összegeket, ami rendesen meg tudja dobni a négyzetméter árat.


Ha mindenből "prémiumot" rakatsz be és felkapott céggel csináltatsz akkor az 500 000 is eléggé alábecsült összeg. Normális minőségben - és nem egy drága építővel - szerintem 500 000/nm simán alatt megállhat a buli.


Szóval közelítőleg jól tippeltél.

2017. dec. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6: Az a probléma, hogy elég kevés hely van, ahol 500 e/nm-nél drágább az ingatlan piaci ára. Csak Bp. elit részei jöhetnek szóba. Tehát felépíted 500/nm-ért, + telek 100/nm, benne van 600 + idő, munkába, és nem lehet 700-ért vagy többért eladni.

Ahol el tudnád, ott már nincsen üres építési telek.

2017. dec. 17. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1: Ha ugyanez a ház gázcirkós lenne, 30%-kal olcsóbb lenne.
2017. dec. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kicsit nézzük az arányokat:

- a telek mindig kérdéses tétel. Egy világ végi kis faluban ingyen osztják, a jobb budai kerületekben 100 millió felett is lehet

- rugóztok a szerkezet építésen, az építési költség alig 25-30 %-át teszi ki. Ha minőségi az épület, 20 % alá is mehet

- a drága dolgok: nyílászárók, burkolatok, beépített bútorok, szaniterek, különleges világítás

- továbbá a fűtés-hűtés, pl. hőszivattyúval, valamint az okos ház berendezések: riasztók, kamerák, automata redőny, mindenféle vezérlések, automatikák (pl.időjárástól függően), stb.

- díszkert


Szóval a külsőre ugyanúgy kinéző házat meg lehet építeni 350 ezer/m2-től akár egymillió/m2, vagy magasabb áron is, plusz telekár. De én voltam olyan lakásban (!), ahol a meglévő felújítása több, mint 1 millió volt/m2. Budapesten.

2017. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Simán el tudsz rá költeni 500e /m2-t. Egy viszonylag egyszerűnek tűnő vasbeton szerkezetet feltételezve, alu-üveg nyílászárókkal. Az első képen lévő szerelt homlokzat sem olcsó, ha pedig motorosan működtethető árnyékolókat akarsz, önmagában sem olcsó. Egy ilyen külsőhöz megfeleleő belső kialakítás is kell, nem barkácsáruház kategóriás burkolatokkal. Elektromos-gépészeti kialakításokban is nagy az árkülönbség. És ahogy írták, a környezetrendezés is elviszi az árakat.
2017. dec. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!