Padlófűtéshez betontörés, de hogyan?
Sziasztok
Következő a helyzet. Padlófűtést szeretnék. Konzultáltunk a fűtés szerelővel, hogy mekkora szint kell neki. Elvileg 11cm. Kérdés, van egy szuterénnel ellátott ház, 40cm födémmel, hogy érdemes nekiállni a padló feltörésnek? Itt konkrétan nem a mivel a kérdés, hanem hogy hogy alakul ki megfelelő felület? Tehát feltörjük az aljzatot pl légkalapáccsal akkor ugye kapunk egy egyenetlen felületet (jó esetben nem szakadunk le) Erre húzunk egy szerelőbeton réteget?
Köszi!
Én nagyon keveslem a 11cm-t. A fűtéscsőnek elég, vagyis a vizes szakinak. de ő nem foglalkozik a hőszigeteléseddel. Ha ez elmarad, akkor a fűtésed semmit sem ér, mert a föld felé megy el a legnagyobb része és dög hideg lesz.
Alulra kellene egy aljzat réteg, fölé úgy 10cm hőszigetelés, erre jön a fűtéscső és a beton(szerelő 11cm-e), aztán a burkolat.
Legalábbis, ha nem akarjátok fűteni a földet, kell a hőszigetelés. És kérdés, ha ilyen vastagot felvéstek, valószínűleg sérül és tönkre megy, mert ez így 20cm már. Innentől kezdve az is kellene még alá,; szakszerűen a falakkal összekötve.
Bocsánat alul kimaradt:
20 cm felvésés után biztosan sérül a vízszigetelés is, így azt is meg kell javítani, a falakkal összekötve szakszerűen.
Aztán kérdés milyen burkolatot akartok a padlóra, oda is számolj méretet, és máris vagy 23-25cm-nél tartasz.
Én szuterénbe nem tennék.
Ha a hideg zavar alul, elég lenne a hőszigetelés, mert nagyon sokat számít.
Köszi a pontosítást 2-3 vagyok.
A szuterén fűtve van? Az is a tiétek?
Az alsó hőszigetelés nélkül, a szuterént is fűtitek.
Ha ez is saját, és egyforma hőfok van mindenhol, akkor nincs gond. Ha másé, akkor alapból oda is fűtötök, illetve ha kevésbé van fűtve a szuterén, akkor arra több hő fog elmenni.
Leszakadni nem fog, de ki kell deríteni, hogy milyen vastag és milyen rétegrendek vannak alattatok. Ha nagyon bizonytalan vagy, akkor keress meg egy statikust. Ennyit megér.
Ne törj fel semmit, felesleges, értelmetlen munka. Már kitaláltak olyan szigetelést, amit pont az ilyen helyzetekhez igazítottak.
Körül kell nézni melyik a legjobb padlófűtés-cső, és az alá helyezendő majdnem tökéletes szigetelés.
A 11 cm-es szintemelés tartható, erre jön a kerámia, vagy hasonló padló..(gondolom.) Én az egész lakásom szintjét ezért emeltem meg 10 centivel.
A szuterén mennyezetét is le lehet szigetelni, ha nagyon nem akarsz hőveszteséget...még azt a néhány %-ot sem.
Nem olcsó az új rendszer, de bőven megéri..sőt a falfűtés is.
A 40 cm födémvastagság elég sok, valószínűleg van benne hőszigetelés, a födémvastagság (tartószerkezet) 20-24 cm között lehet, ezt meg kellene nézni. A födém nem sérülhet. Felette a 16-20 cm réteg elbontható. Szóval a födém tetejére nem kell semmiféle szerelőbeton, arra kell ráépíteni a padlófűtést hőszigeteléssel. A födémet érdemes alulról pluszban hőszigetelni, mert a padlófűtés alá 10-15 cm szigetelés lenne ideális, ennyi nem fér el felül. A jelenlegi padlóvonalat nem érdemes változtatni, mert akkor minden változik:
- ajtómagasságok
- mosdókagyló, fürdőkád elhelyezés magassága, ezzel együtt a vizes kiállások
- konyhabútor kiállások, stb.
- egyéb apróságok: ablak parapetek, villanykapcsolók nem lesznek kényelmes magasságban
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!