Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Felismeri valaki, ez milyen...

Felismeri valaki, ez milyen típusú ablak (keret)?

Figyelt kérdés

Egy lyukat akarnék bele fúrni antennakábel behozatala miatt, de fogalmam sincs, hol van benne esetleg fém, és nyilván nem akarom feleslegesen 5 helyen megfúrni ...


Esetleg valaki ennyiből ráismer és tudja, hol vannak benne a fémmerevítések? Vagy tapasztalatból? Esetleg valaki fúrta már meg?


[link]


[link]


[link]


2017. szept. 16. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem ismerem fel, de szerintem mindegy is.

Az ablak toktoldóval van ellátva. (azzal csatlakozik a kávához)

Abban nincs fém. Fém merevítés csak statikai toldóban szokott lenni, de azt csak szerelt szerkezeteknél nagyobb méretű nyílászáróknál szokták alkalmazni.

Szóval a toktoldót nyugodtan átfúrhatod.

2017. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszi csak nézd, én tök hülye vagyok ehhez, melyik része a káva és a toktoldó?
2017. szept. 16. 19:00
 3/8 anonim ***** válasza:

A káva (kvent) a fal azon része ahol az ablak csatlakozik.

A toktoldó az az a rész ahol ha megnézed van egy függőleges toldás (egy "vonal") az ablakon.

Tehát amit átfúrhatsz az közvetlenül a fal (kvent) és a függőleges "vonal" között van)

2017. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem egyértelmű belerajzolok a képbe és felteszem.
2017. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

azt hiszem sejtem, de ha tényleg bejelölnéd, azt megköszönném. igazából két dolgot tippelek, szóval jó lenne. ha lehetséges, akkor elsőként felül lenne jó de ha csak a függőleges vonalban azaz az ablak mellett, akkor az is oké.


köszi előre is

2017. szept. 16. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:
2017. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A két piros vonal közötti rész a toktoldó.

Ha elkezded fúrni előtte nézd meg az ablaktokot, hogy hol van berögzítve csavarral nehogy pont eltaláld. (kinyitott ablaknál látszik)

2017. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZI. remélem így már oké lesz :)
2017. szept. 16. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!