Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Előtetőt szeretnék építeni....

Előtetőt szeretnék építeni. Milyen acél profilt ajánlotok?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


(Vékony vonalakkal ne foglalkozzatok. A vastag vonal lenne a fő tartókeret.)


Ilyen formában kellene megcsinálni. Milyen acél profilokat ajánlanátok hozzá? A tető anyaga műanyag hullámlemez lenne (vagy mi az). Én 60x40x4 zártszelvényre gondoltam. Jó lehet?


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. máj. 19. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

a 60x40 4mm-es falvastagsággal, egyrészt horror ára van, másrészt teljesen felesleges mivel normális szerkezet építéssel, és merevítéssel a 40x40-es zártszelvény is megteszi.

meg csúnya is ilyen anyagból csinálni (szerintem)

2017. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ízlések és pofonok, de a zártszelvényre gányolt műanyag hullámlemeznél nincs rondább. Miért nem lehet megcsinálni fából, és cserépből, ugyanolyan színnel mint a tető? Akkor talán ki is nézne valahogy. Ez a zártszelvényes megoldás tiszta 80as évek lopott anyagaiból való tákolás.
2017. máj. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fából olcsóbb és --szerintem-- szebb is lenne.
2017. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha erről az oldalról kapják a fényt, nem szerencsés a cserép, mert nagyon besötétít. Viszont a hullámlemez tényleg nagyon elavult, és a hőt sem nagyon bírja, töredezni fog. UV álló polikarbonátból csináljátok, az szép is lesz, világos és tartós.
2017. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 puritan ***** válasza:
Nekem kb. Ilyen méretű 20x40x2-es zártszelvényből van, és már vagy 15 éves, és még nem szakadt le. Pedig volt rajta fél méter hó is. Az oszlopok kb 50mm és csőből vannak.
2017. máj. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az egész lenti szint onnan kapja a fényt ezért kellene átlátszó anyagból csinálni. Néztem azt a polikarbonát akármit is. Lehet az lesz belőle.


Fából tényleg szebb lenne, viszont már van egy korlát ami acél csőből lett készítve. És a vas cső meg a fa szerintem nem megy össze.

2017. máj. 20. 17:43
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

ilyet rakj rá, bírja a napot a jeget, és víztiszta marad hosszú éveken keresztül.

ja és UV szűrő is, alatta sokkal kellemesebb a nyári napfényt elviselni.

(6-8 éves tapasztalatból beszélek)

2017. máj. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!