aljzat beton az azért aljzat, mert csak statikai szerepe van.
általában nem is szokták szépen lehúzni, mert az csak egy "szerelő" felület, arra burkolatot nem szokás rakni.
az esztrich a legvégén kell.
(aljzatbeton-vízszigetelés-hőszigetelés-alátétfólia-esztrich-burkolat)
ez a hivatalos rétegrend (új háznál).
felújításnál persze nem szokták anyagi okokból így csinálni, leginkább azért mert az esztrich elég drága mulatság.
Esztrichet vékony betonoknak használunk (2-8 cm), mivel nagyon finom szemcsemérettel készül, jól simítható. A felületét tükörsimára készítik, hogy egyből lehessen burkolni (de ehhez gépekkel jól felszerelt, nagyon precíz és gyakorlott kőműves kell). 8 centi mehet sima betonból is, de közvetlen burkolat alatt padloponozni kell utána.
Az esztrich gyorsabb, a hagyományos olcsóbb.
Ha sima betonból csinálod 0-8 sódert használj, ne használj túl sok vizet, inkább vegyél adalékot ami segíti a bedolgozást. A sima betonnak min 30 nap kell ahhoz, hogy burkolható legyen, ezért nem szokták alkalmazni. Ha padlófűtés is kerül bele, akkor meg kizárólag az esztrich jöhet csak szóba, a sima beton 5cm vastagságban bereped még ha vasalva is van. Sajnos a ma kapható 32,5 cementek olyan csapnivalóan szar minőségűek, hogy igazából csak zsalukövet jó kiönteni vele, a 42,5 cement már használható,már ha kapsz valahol normális áron.
Az esztrichben van polimer kötőanyag, kis vastagságban is megfelelően terhelhető, padlófűtésnél nem repedezik, nem porzik, nem kell hozzá túl sok alapozó burkolás előtt, szóval sok pozitív tulajdonsága van, de drága.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!