Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építés elkezdése - engedélyek?!

Építés elkezdése - engedélyek?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Milyen építési engedélyek, tervek kellenek az építés elkezdéséhez? Tényleg kell külön engedélyezi, kiviteli, gáz és villanyterv? Ezt egy építészmérnök meg tudja csinálni egyszerre? Ahogy olvasgattam, egyre jobban összekuszálódtak bennem a dolgok. Köszönöm!

2017. márc. 18. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk, mit szeretnél építeni?

Van amit lehet engedély nélkül, van amit "egyszerűsített" bejelentéssel lehet végezni és van ami építési engedély köteles.

De az egyszerűsített bejelentéshez is kellenek tervek (talán nem is olyan egyszerűsített az).

Villany és gáz terv is szükséges. A gázhoz mindig kell terv a villanyhoz általában csak a bekötéshez (a belső hálózathoz általában nem).

2017. márc. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt kihagytam. Családi házat szeretnénk.
2017. márc. 19. 00:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Olvasd át ezt:


[link]


Ha valami nem tiszta kérdezz :)!

2017. márc. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, egyszerűsített kiviteli tervrajz kell. De az nem tiszta, hogy külön kell-e még a gáz és villamossági terv?
2017. márc. 21. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Gázhoz kell terv!

Villemos (engedélyes) terv csak a mérőórához kell .

2017. márc. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már világos :)
2017. márc. 22. 09:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!