Az épített zuhanyzó az olcsóbb vagy a hagyományos?
Gondolkodunk, milyen legyen az új zuhanyzónk. Árban szerintetek melyik a kedvezőbb? Az épített vagy a sima, tálcás zuhanyzó?
Képek:
Tálcás:
Melyik az olcsóbb?
Ha a hagyományosan azt érted, hogy veszel egy tálcát és egy komplett kabint hozzá, akkor mindenképpen az.
Az épített zuhanyzóban van néhány dolog ami elég drága szórakozás. Először is a vízszigetelés, alsó részre min 2 réteg kell behálózva(nem elég a kenhető fólia), mert ha a kövezésnél megsérül nem lehet utólag javítani, a rozsdamentes folyóka is drága dolog, a minőségi 8mm edzett üveg sem olcsó mulatság, az üvegajtó vasalatok is drágák, szóval az egyedi dolgokért fizetni kell mint a köles.
Nekünk az épített ennyibe került:
Lefolyó mindennel együtt 60 ezer ft
Egy üvegfal 120 ezer ft (de nekünk elég volt egy 2x1,2 méteres fal, nem kellett ajtó stb, olyan a fürdő kialakítása).
Kenhető szigetelés ha jól emlékszem 30 ezer ft volt. Plusz még az apróságok.
Egy zuhanytálca egy 1000 Ft-os zuhanyfüggönnyel biztos olcsóbb lett volna.
Úgy értem, hogy vagy az építettbe is és a tálcásba is beleszámoljuk az üveget, vagy egyikbe sem.
Mikre érdemes még egyébként odafigyelni, ha az építettet választjuk? Az építtető szerint (új építésű lakás) kb egy összeg lesz a kettő verzió, de ő valami olcsóbb lefolyóval számolt. És miért kell az aljára extra szigetelés az oldalához képest?
Ne haragudj, de aki ilyet állít annak fingja sincs az egészről. Én 4 db csináltam már életemben. Az elsőnél odahívtam egy olyan srácot aki Németországban dolgozik és 4-5 csillagos szállodák felújításában vesz részt, szóval finoman szólva ért hozzá.
Első dolog, 1 réteg szigetelés az semmit nem ér szerinte, ha a zuhanyzót rendesen használják egy minimális hibán is átmegy a pára, min 2 réteg kell erősítéssel.
Nálam úgy alakította ki a terepet, hogy még mielőtt beszereltük a folyókát már kapott egy 2 komponensű vízszigetelést hálóval, az összes sarokban hajlaterősítéssel, majd jött a folyóka, majd még egy kenhető szigetelés amivel a folyókát körbe szigetelte és + ráhúzott a hajlatokra is és azután jött a burkolás, fuga és a szilózás(medencéket is így csinálják). Nagyon sok helyen 1 réteg kenhető fóliát nyomnak azt annyi, ha nincs alattad szomszéd csak az aljzatbeton akkor megkockáztathatod, egyébként elég rizikós.
Nálam 2 üvegfal van, az egyik nyitható, a másik stabil, van egy cég ami nagyon jó áron dolgozik,tőlük vettem az üvegajtó vasalatokat, tömítéseket így 40000ft volt, de az üvegkalmár ezt 80000ft akarta adni. Ami még fontos azok a szigetelőprofilok minősége. A folyóka nálam(140cm) full rozsdamentes és 67000ft ráccsal együtt.
A komplett tusoló anyagáron olyan fél millióba volt, ebbe minden benne van,szigetelés, alapozó,ragasztó,üvegek, vasalatok,fogantyú, 140*90cm.
Úgy 15-20 év alatt anyagilag is megtérül az épített. Ezért csak kőből. Mert a csempe divat kérdése.
De az épített két *-al több. Ötös csillag rendszer szerint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!