GáborTNK kérdése:
Mikor van szükség mágneskapcsolóra?
Figyelt kérdés
Sziasztok
Sok helyen láttam, többek közt lépcsőházakban, üzletek alkonykapcsolásánál és fő világításainál mágneskapcsolót. Nos kérdésem az lenne hogy mi határozza meg a használatát? Van e valami alsó határ amitől már kell vagy ez csak egy lehetőség? Motorindításhoz oké a dolog de egy lámpasornál miért van erre szükség? Köszönöm a válaszokat előre is!
2017. jan. 10. 09:39
1/3 anonim válasza:
Minden kapcsolónak van egy max áramerőssége amit tud kapcsolni, hosszabb távon így is be fog sűlni ill széjjel ég, szval ezt elkerülendően alkalmazzák. W= V x A képlettel kiszámolhatod mennyi az áramerősség a hálózaton, és kell-e mágneskapcsoló, de nem árt az biztos!!
2/3 anonim válasza:
Az áramerősség mellé hozzá kell venni a világító test típusát is. Egy induktív terhelés jobban igénybe veszi a kapcsolókat, hamarabb beégnek (főleg kikapcsoláskor károsodnak. Valamint ezzel kiküszöbölik, hogy ha lehet, akkor ne az alkony kapcsolóban lévő relé nyiffanjon ki.
3/3 anonim válasza:
P=U*I
P - teljesítmény
U - feszültség
I - áramerősség
Ha a kapcsoló terhelhetősége kisebb, mint a kapcsolni kívánt fogyasztó, akkor mágneskapcsolót szokás beépíteni.
Ezen kívül szokás olyankor is, ha több helyről kell kapcsolni. Egy mágneskapcsoló és több nyomógomb gyakran olcsóbb és egyszerűbb, mint mindenhova teljes értékű kapcsolókat és vastag vezetékeket szerelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!