Egy könnyűszerkezetes háznak a belső fala elbír pl. :egy könyvespolcot?
Ha tudtok más előnyöket hátrányokat is írjatok (hangszigetelés hőszigetelés stb.)
Kösz!
Én nem vagyok szakértő azt az elején leszögezem. Nem bízok a technológiában, soha nem láttam még ötven éves könnyű szerkezetes házat személyesen, 3s nagyon rossz tapasztalataim vannak a magyarországi kivitelezőkkel. Ha nem értesz hozzá eléggé, azonnal átvernek, észre se veszed. Ha éresz hozzá se biztos... Előnye, hogy olcsóbb valamivel, de ahogy látom annyival azért nem. A technológia amúgy biztos jó akkor, HA jól meg van építve, és itt a ha szócskán van a hangsúly. Én csak annyit látok ismerősöknek,hogy panaszkodnak, mert kispórolták vagy rosszul tették be a szigetelést, penészednek, zubog az egész ház,nyikorog, stb. Mondom ha jól meg van csinálva, akkor biztos jó, de nagyon nagyon nehéz normális építési vállalkozót találni.
Akkor már legyen kívül tégla, belül gipszkarton, az még mindig egy fokkal jobb.
Hogyne bírna el egy könyvespolcot.
Ez komoly kérdés?
Méterenként 40kg-mal terhelhető a gipszkarton fal.
Semmivel sem olcsóbb mint egy téglaház. Egyetlen előnye, hogy napokban, hetekben mérhető az amennyivel elöbb elkészül.
Hátrányai:
Könnyűszerkezetes ház ha fa tartószerkezettel készül, az rovar és gombaölővel, tűzgátlóanyaggal van van átitatva. Kell azt egy életen át belélegezni?
Fémszerkezetű: kattog.
Gk lap hőtágulása nagyban eltér a tartószerkezetétöl. Állandó küzdelem a repedésekkel.
Nincs hőtároló tömege. Télen hamar kihül. Nyáron klíma nélkül egy tetőtéri lakás "komfotját" nyújtja.
Télen intenzív párologtatás szükséges, a már éppen élhető 35-40%-os páratartalom elérésére.
Nem érték álló.
...és még sorolhatnám tovább.
A mi könnyűszerkezetes házunk 7 éve épült. A konyhába nagy konyhabútor felső részét úgy szerelték fel, hogy a függőleges vázkeretekhez erősítettek tartósínt, amire a konyhaszekrényt akasztották. Stabilan a falon van azóta is, pedig iszonyú nehéz lehet, mert tele van tányérokkal, bögrékkel poharakkal, háztartási gépekkel.
Ha könnyebb súlyú dolog miatt fúrsz bele, nem feltétlenül kell a faszerkezetbe, a gipszkartonba is lehet, de gipszkarton tipliket használj!
Óvakodj azoknak a tanácsaitól, akik nem ismerik ezt a technológiát, vagy csak a gagyi verzióját látták még! Nagyon sok sületlenséget hordanak össze!
Először is nem mindegy, hogy milyen gyártónak a könnyűszerkezetes házáról beszélünk, ezért is van ez a sok félreértés.
Először is, ha jó faanyagot használnak, és az szakszerűen van beépítve, akkor semmiféle vegyszerrel nem kell kezelni a fát! Egy teljesen kiszáradt, ráadásul elburkolt fagerendát semmiféle kártevő nem tudja/nem akarja kikezdeni.
A másik, a terhelhetőség: van olyan gyártó, amelyik a gipszkarton alá tesz egy extra erős farostból készült lemezt, ami miatt bárhová hajthatsz be facsavart, még tiplizned sem kell, és ez akár 150-200 kilós terhet is elbír. Arról nem is beszélve, hogy ezzel az egész épület is sokkal masszívabb lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!