Ha napelemek, napkollektor van a tetőn, érdemes villámhárítót is rakni?
Villámhárítót amúgy is érdemes csinálni. Mert ha nincs, akkor a villám jobb eséllyel találja meg a drága berendezéseket ami okozhat további bonyodalmakat.
De nem muszáj pont a tetőre rakni. Üdülőfaluban ahol zsúpfedeles házak voltak a házak közt külön oszlopon volt a villámhárító, hogy nehogy felgyújtsa a nádat.
biztosan jobban vonzza a villámokat, ha esetleg szarul van kivitelezve, akkor akár kigyújtja a tetőt is.
Minderről annyit, hogy munkatársam szomszédjába a napokba a kéménybe csapott a villám. És a helyzet az, hogy mindkét oldalon magasabb ház van, az egyiken meg villámhárító is van.
"biztosan jobban vonzza a villámokat"
Miként már elég sokszor elhangzott a Gyakorin, az, hogy a villám hová csap be, az pártízméteren belül dől el. Tehát, ha már ott van a tűnődő jövőbeli villám, akkor két eset lehetséges: vagy a tetőbe csap, vagy a villámhárítóba. Ilyen értelemben jó is, hogy jobban vonzza a hárító, mint a tető. De arről a tévhitről már le kéne mondani, hogy egy villámhárító a Föld félgömbje fölött bárhonnan induló villámot odavonzza.
" ha esetleg szarul van kivitelezve, akkor akár kigyújtja a tetőt is"
Ha a gáz szarul van kivitelezve, akkor felrobban a ház, ha az Opel fékje szarul van javítva, akkor felökleli a keresztben menő gyalogosokat, szóval ez a kijelentés semmit nem mond. Ráadásul a villámhárítót tervezőnek és a felülvizsgálónak a szakképzettség mellett külön szakvizsgát is fel kell mutatnia...
"a helyzet az, hogy mindkét oldalon magasabb ház van, az egyiken meg villámhárító is van"
Miként #1 is írja, a villámhárító működése valószínűség jellegű, ilyen esetek előfordulnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!