Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fúrt kutat WC öblítésre...

Fúrt kutat WC öblítésre használni?

Figyelt kérdés

Ha van egy fúrt kutunk a telkünkön és fölé építenénk házat, pl.: fürdőszobát, akkor mit tudunk kezdeni a kúttal?


Tehát pl.: hogyan nézne ki, h. ha a fürdőszobában lenne egy szivattyú? Talajvízes, szóval max WC öblítésre használnánk.


De nem lenne túl hangos, ha egy szivattyú lenne a fürdőszobában? Hogyan szokás ezt megoldani?


Köszi.



2016. máj. 30. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Kútvíz WC öblítésre kiváló, ha a szennyvíz a csatornába megy. Ha a kútvíz minősége egyébként megfelelő, akkor kézmosásra és hasonló célra is alkalmas.
2016. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem az épület mellett van egy akna, abban van egy házi vízmű, és onnan van bevezetve a víz a fürdőszobába, konyhába, wc-be. Ha csak wc-be akarod, szerintem akkor is praktikusabb kint lenni a hidrofornak. Leteszed 1 méter mélyre, ott nem fagy el, és egy kerti csapot is tehetsz mellé locsoláshoz, autómosáshoz stb. Elég hangos és zavaró lenne bent.
2016. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A szivattyú először is kútban van.Ha tiszta viz egyébként,fogyasztáson kívűl mindenre alkalmas .

Még hidrofor sem kell ,csak egy nyomáskapcsolót beépiteni a szivattyúhoz .Azonnal nyomja a vizet,ha valahol fogyasztás van .

2016. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Annyiból jó a hidrofor, hogy van egy tartálya, ami nyomás alatt tartja a vizet, és nem kapcsol be a szivattyú minden kis apróságért. Szivattyúra nyomáskapcsoló tartály nélkül? Érdekes dolgokat írsz. És miért lenne a szivattyú a kútban? Nekem 2 fúrt kutam van, és mindkét kút tetejére van építve a szivattyú. 40-50 mm-es csőről beszélünk szerintem, amit vákuumosan szoktak szerelni talpszeleppel, lábszeleppel, visszacsapó szeleppel.
2016. máj. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor helyezik a kútba a szivattyút, ha a talajszint (szivattyúszint) és a vízszint közötti különbség meghaladja a 10 métert. Ekkor ugyanis a kút tetején lévő szivattyú lehet akármilyen izmos, egy csepp vizet sem fog tudni felszippantani a kútból. Ellenben a kút mélyéről bármilyen magasra fel lehet nyomni a vizet, megfelelő erejű szivattyúval.


Nálunk egyébként annyira tiszta a második rétegbeli víz (artézi), hogy emberi fogyasztásra is alkalmas, sőt, jobb minőségű mint a csapvíz. Így aztán azt használjuk mindenre, azzal fürdünk, mosunk és főzünk is.

2016. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

:D Honnan szeded ezeket az infókat? :D

Nálam 54 méteres kúton van házi vízmű, és nem is izmos a szivattyú,csak egy kis Pedrolo.

2016. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

":D Honnan szeded ezeket az infókat? :D "


Alapvető fizika (általános iskola, kb. 7. osztály, nyomással kapcsolatos tananyag).


"Nálam 54 méteres kúton van házi vízmű, és nem is izmos a szivattyú,csak egy kis Pedrolo."


Az egy dolog, hogy milyen mélyen találtak vizet nálad, vagyis meddig kellett lefúrni ahhoz, hogy vízérre bukkanjanak. Az meg egy másik dolog, hogy a vízér megnyitását (cső csatlakoztatását) követően a föld alatti nyomás milyen magasra tolja fel a vizet a csőben. Ha a kút aljában nincs szivattyúd, akkor egészen biztos lehetsz benne, hogy a szivattyútól számítva legfeljebb 8-9 méter mélyen áll a víz a csőben, de így saccra talán még 5 méter sincs.


Hidd el nyugodtan, hogy vízszinttől számított 10 méter magasra nincs az a szivattyú, amelyik képes lenne itt a Földön a vizet felszívni. Ez fizikailag lehetetlen. Ha meg valami atombivaly szivattyúval próbálkoznál, az előbb horpasztaná-roppantaná össze a csövet, mint hogy vizet szívjon belőle 10 méteres magasságban a vízszinttől.

2016. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gomzoli ***** válasza:
100%

Tökéletesen igazad van, utolsó válaszadó.


Nálunk 23 méter mélyre lett fúrva a rétegvíz eléréséhez, de a környező talajvíz szintje 4-5 méter mélyen van. A vízzáró talajrétegek átfúrása után a tiszta rétegvíz elérésekor a kút furatában magától felemelkedik a víz a környező talajvíz szintjéig, engedelmeskedve a talaj alatti nyomásnak, a közlekedőedények elvén kiegyenlítődik a szint. Így a 23 méterre lefúrt kút alsó 2-3 métere adja a rétegvizet, ami felkúszik a csőben a felszín alatti 4 méterig. Innen pedig vidáman kiszívja a szivattyú.

Ahhoz, hogy 10 méternyi mélységből fel tudja szívni egy szivattyú a vizet, ahhoz pontosan -1 bar szívóereje kellene hogy legyen, azaz a tökéletes vákuumot kellene létrehoznia. Ez legfeljebb elméletileg lehetséges, ez a fizikában az elérhető maximum negatív nyomás (vákuum), mínusz egy bar. Gyakorlatilag semmilyen mechanikus szivattyú ezt nem képes elérni. Még a legdurvább, legbrutálabb ipari szivattyúk sem tudnának vizet felszívni 9,80 méternél mélyebbről.

2016. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy nem kell a kútba szivattyú. Ez egy zárt, 50 mm átmérőjű cső 54 méter mélyre letéve, az alján van 1 méter perforált cső szűrővel ellátva, a cső föld feletti részére van szerelve a hidrofor, és jön a víz. Alföldön ez így szokás.
2016. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy itt tényleg 4-5 méteren van már víz, és így már értem az érvedet, és így már érthető, hogy bizonyos helyeken csak így oldható meg, de a kérdező egy talajvizes kútról beszél, tehát nem kell mélykúti csőszivattyú.
2016. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!