Ebben a cikkben leírtak szerint lehetséges lehet így építkezni? (link leírásban)
Tehát találtam egy cikket facebook-on, egy könnyűszerkezetes építési módszert vázol fel ahol két OSB lap közé raknak nikecell darabot. Hazánkban alkalmas lehet ez a módszer családi házak építésére? Olcsóbb lehet ez mint egy téglaház? Hozza azt a minőséget?
Az nyilván hülyeség hogy egy 100nm-es ház ki jöhet millióból mert az alapozást nem számolták bele ami majdhogynem ki teszi ezt az összeget.
Íme a cikk:
Én is néztem ezt a cikket, nekem gyanús, hogy 1 millió forint a nyílászárókat nem takarja be... Épületgépészet milliók (és ebben se hőszivattyú, se hővisszanyerős szellőzés nincs benne). Esetleg egy szerkezetkész házat tudok elképzelni csupasz nyílásokkal, alap, közművek nélkül.
Én, mint reálisan gondolkodó ember lehetetlennek tartom.
Nah akkor nézzük:
"A panel árak: 10.000 Ft/nm áron elérhetők." Tehát nem egy négyzetméternyi ház felépítése kerül ennyibe, hanem egy négyzetméter panel, amiből a fal van.
Aztán ha átmész a facebook oldalukra, ott többen leírják, hogy nem érik el őket, nem jó a telefonszám, nem hívják vissza őket stb.
De ott már ezt írják: "Kulcsra kész ház kb 50 ezer Ft/nm-től (igény és anyag szerint...)"
De 2015 januárja óta nem is frissült a facebook-os oldaluk sem.
De ha veszünk egy 10x10-es 100 négyzetméteres házat, akkor oda kell egy 4 méteres magasságot számítva 160 négyzetméter panel (egy oldalra kell 40 nm, így jön ki a 160 nm), ami már önmagában 1,6 millió ft! És ehhez még jön az alapozás, tetőszerkezet, tetőfedés, gépészet, nyílászárók, vakolás, burkolás és így tovább és így tovább.
Nem elterjedt technológia, így nehezebb tervezőt, kivitelezőt találni. Építésügyi hatóság is kekeckedhet. És ha később bármi baj van, nehezebb találni szakembert, aki javítja.
Én azt gondolom, hogy építkezzen az, aki normális minőségben fel tud építeni egy házat. Akinek ez nem megy, az vegyen használt házat és újítsa azt fel apránként, vagy ahogy tudja. Mi utóbbi mellett döntöttünk. Normális házat nem tudtunk volna építeni, annak meg nem látom értelmét, hogy gagyit építsek.
Elég sok ilyen és hasonló szendvicspanel gyártó van a világban. Az USA-ban jellemzően ez a gyors és olcsó építési forma van elterjedve.
Nekem az a legszimpatikusabb, ahol szalmával töltik meg a szerkezetet. Környezetbarát, megújuló, stb...
Azonban csak akkor tudsz itthon így építkezni, ha a szendvicsszerkezet be van vizsgáltatva és megkapta a megfelelő minősítéseket, tehát építőanyagnak minősül.
Aha, a tetőnkön a felújítás, héjazat csere (cserép, léc, fólia) került egymillióba úgy hogy a gerendákhoz nem kellett nyúlni.
Vagy akkor ennek a háznak nincs teteje, vagy csak teteje van?
Gondolod a tégla meg a habarcs a drága egy építkezésen? Mert itt csak az van kiváltva.
Arról nem beszélve, hogy ha megsérül a vakolat, szétázik a ház??? Mert ugye az OSB lap nem vízálló...
Létezik. már itt is volt róla szó, és talán a jófogáson hirdettek ilyen házépítést valami kivitelező. Az osb-ből természetesen van vízálló is.
http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__epitkezes__6499946-sze..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!