Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehet így kialakítani fürdőszo...

Lehet így kialakítani fürdőszobát?

Figyelt kérdés

Szóval, arról van szó, hogy szeretnék egy kis fürdőszoba részt kialakítani/leválasztani a szobámból. Csak az a probléma, hogy a szoba az emeleten van, és nem tudjuk, hogy oldjuk meg a lefolyó berendezést. Ezen a szinten már van egy fürdőszoba, egy másik helyiségben, de apukám azt mondja, vízszintesen nem fog lefolyni semmi...

Van egy fürdő az alsó szinten is, de az nem a szoba alá esik, ahol ez ki lenne alakítva. Így megint csak nem tudjuk, a lefolyó berendezés, hogy lenne megoldva.

Bocs, ha hülyén magyaráztam el, előre is köszönöm, ha valaki segít!


2016. máj. 23. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A szennyvízelvezetés a legproblémásabb ilyen munkánál.

Szerintem az adott helyzetben erről le kéne mondani.

Ha meg is lehet oldani az sok rombolással járna és mivel a szennyvízcső 110cm átmérőjű az csak falon kívül, látható helyen lehetne (esetleg körbegipszkartonozva) de mindenképp csúnya.

2016. máj. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, mi is ettől tartottunk... :/

Köszönöm, hogy írtál!

2016. máj. 23. 16:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Darálós wc-hez kisebb átmérőjű lefolyó cső kell, viszont nagyobb az esélyes egy dugulásra is ennél. Meg többet kéne tudni az épületről ahol laktok, milyen fajta födém van rajta, hogy helyezkednek el a gerendák, ha vannak...esetleg ha alatta lévő helyiségben lenne álmenyezet abban lehetne vinni a csövet, a falba, vagyis a főfalba (ami vastagabb kell hogy legyen, kb 30-as, meg már bele lehet vésni a 110-es csövet, ha nem megy el akkor gipszkartonnal körbe lehet venni, vagy ha nem zavar hogy kisebb lesz a helyiség azt a falat telibe lehet kartonozni és akkor nem lesz "kiugrás", de először meg kell keresni hogy az alsó szinten hol lehet rákötni a lefolyóra, aztán onnan kitalálni a nyomvonalat.
2016. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Bocsi, hogy csak most írok, nem vettem észre a válaszodat.

Köszönöm szépen! Azt sajnos nem tudom, milyen födém van a házon, viszont azt tudom, hogy álmennyezet nincsen sehol.:/ A dugulás veszélye miatt, valószínűleg, apukám nem menne bele ebbe az egészbe. De így én sem igazán merném. Van még egy padlásterünk, oda sokkal inkább kivitelezhető lenne ez az egész, csak az sokkal drágább is... :S

2016. jún. 14. 12:08
 5/5 anonim válasza:

Milyen messze van a másik fűrdőszoba?


Egyébkén megjegyzem, 110 cm-es lefolyócső az már vízicsúszda. Tényleg, nem szeretnél egy vizicsúszdát a szobádból? :)

2016. júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!