Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért ad furcsa hangot a...

Miért ad furcsa hangot a betonkeverő?

Figyelt kérdés
Vettem egy pár napja egy betonkeverőt, és adja azt a furcs hangot amit a legtöbb betonkeverő ad. De nem minden pozícióban adja azt a hangot. Például ha jobra van forditva akkor szépen megy, csk a motor hallatszik, de ha jobra akkor egy bizonyos pozícióban egy furcsa hangot ad. Mit lehet tenni ellene ?
2016. máj. 17. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges a fogaskoszorű, megkellene zsírozni! Egyébbként a terhelés véget hallod azt a fura hangot.
2016. máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt mondják hogy szigoruan tilos zsirozni a fogaskereket/koronát. Meg nem volt megterhelve, vagyis üresben adja a hangot. Lehet hogy nemi használat után elhalgat, bejáródik ??
2016. máj. 17. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy nem egészen központos a fogaskoszorú, így a rés miatt van hangja, mert nem jó helyen illeszkednek a fogak. A fordított irány miatt lehet, hogy egy irányba már be van kopva. Nekünk is egy nem volt jól felhegesztve, újra hegesztettük, de a kopás miatt nem lett tökéletes. kenni lehet, hiszen jobban gördülnek a fogak. A betonkeverő egy irányba kever, a másikban kikeni az anyagot a puttonyra.
2016. máj. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"szigoruan tilos zsirozni a fogaskereket/koronát" miért? Aki ezt mondta az nem dolgozott betonkeverővel.
2016. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is vettem egy , egy talicskás keverőt és forgás közben ütött. Míg nem egyszer szétesett. Az egész át lett építve égszíjtárcsásra és erősebb motorral. Most már használható.
2016. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A zsírozással kapcsolatban pedig azért nem jó zsírozni a fogaskereket és a koronát, mert mivel lapáttal dolgozunk, néha férre megy a homok vagy a cement, és ha zsíros akkor minden hozzá ragad, és tönkre mehetnek a fogak. Én is ugy olvastam valahol.

2016. máj. 18. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!