Segítségre lenne szükségem? Jelenleg nincs fűtés semmi a házba. Sajnos nő létemre nem nagyon értek a fűtéshez Most vettem a 3 kis gyermekemmel egy 3 szobás házat Kazán nélkül szeretném mindenképp megoldani a fűtést. Konvektor vagy Cirkó?
Tudom mindenki javasolja a kazánt de sajnos annyi pénzem nem lesz hogy külön gázkazánt vegyek, plusz helyet alakítsak ki neki.
Tehát kéne az egész házba a három szobával és a nappalival együtt 5 konvektor vagy 5 radiátor attól függ melyiknek olcsóbb a beköttetése. Konvektorosnál kéne egy 120 literes gázbojler.
A jó hír hogy a gázcsonk be van vezetve az udvarba tehát annyival olcsóbb.
Szeretném ha mondanátok árakat a cirkó vagy a konvektor-os-nak olcsóbb a beköttetése?
Tudom hogy a kazán gazdaságosabb is de sajnos nem lesz annyi pénzem a bekötésre
Ki melyiket javasolja, melyiknek olcsóbb a beköttetése és kb mennyi mindennel együtt?
Cirkó
A cirkó napjaink egyik legelterjedtebb és legkedveltebb fűtésformája, amelynek szaknyelven FALI GÁZKAZÁN (!) a neve. A cirkó elnevezést a rendszerben lévő víz felmelegített és a hideg belépő víz közti áramlásáról, azaz cirkulálásról kapta.
Milyen típusú cirkó létezik?
A cirkó a hagyományos gázkazán egyik típusa, amely falra szerelhető, így kis helyen is elfér. Többféle fali gázkazán, azaz cirkó létezik.
Cirkó típusai funkció szerint
Alapvetően kétféle cirkót, azaz fali gázkazánt különböztetünk meg: csak fűtésre, vagy fűtésre és használati-melegvíz előállítására alkalmas kazán.
Fűtő cirkó: a fűtő cirkó, mint ahogyan a nevéből is kiderül, csak fűtésre alkalmas. Régebben a kazán mellé még tágulási tartályt, szivattyút és egyéb szerelvényeket is felszereltek, így biztosították egyben a meleg víz használatot is.
Kombi cirkó: már nemcsak fűtésre, hanem a használati-melegvíz előállítására is alkalmasak. A kombinált kazán nem tartalmaz a használati-melegvíz tárolásához szükséges tartályt, hanem átfolyós rendszerű.
Szóval a cirkó egy olyan falikazán amelyik akár melegvíz ellátást is biztosítja, tehát nem kell külön gázbojler.
Ha a műszaki feltételek adottak (pl. van elég távolság a szomszédos háztól ) akkor olyan falikazánt is fel lehet szerelni, amelyikhez nem kell kémény, csak egy kb 30 cm-es cső lóg ki ha ház falán. Ezen a duplafalú csövön szívja be az égéshez szükséges levegőt a kazán és itt fújja ki a füstgázt is. A lakás felől teljesen zárt a rendszer.
Lehet, hogy 5 db konvektor meg egy gázbojler olcsóbb, de szerintem a fogyasztás sokkal több mint egy kombi falikazán (cirkó) esetében.
Én 6 éve vettem a házam. Itt is csak gázcsonk volt mert az előző tulaj szénnel fűtött egy öreg kazánnal. Kidobtam az összes régi radiátort meg a szenes kazánt. Feltettem egy kondenzációs kombi falikazánt, és új lapradiátorokat. Én a teljes víz és lefolyó rendszert cseréltem + fürdőszoba teljes felújítás + teljes fűtés csere. Ezért kb. 1 millió forintot fizettem.
Ezt így látatlanban nem lehet megmondani. Azt írod, hogy gázcsonk van. Nálam a következő lépések voltak.
A fűtésszerelővel megbeszéltük a kazán helyét a fürdőszobában. Kijött a gáz tervező és megtervezte a gázcső nyomvonalat a csonktól a kazánig. Ezt a tervet jóvá kellett hagyatni a gázszolgáltatóval.
A fűtésszerelő összerakta a rendszert, a gázos vállalkozó kiépítette a csövet és a gázóra szekrényt. Jöttek a gázosok átvették a rendszert és felrakták a gázórát.
Nekünk be kellett menni a gázszolgáltatóhoz is mivel az előző tulaj nem fizette ki a hálózat csatlakozási díjat. A gázcsonkot ingyen berakták az udvarra amikor a gázvezetéket fektették az utcában, annak is aki nem kérte a gázszolgáltatást. A díjat üzembe helyezéskor kellett kifizetni.
Ezért írtam, hogy nem lehet megmondani mennyibe fog kerülni. Sok elintézni való lehet.
nem számoltam össze,hogy az elmúlt 24 órába hányszor tetted fel ezt a kérdést,de vagy 5ször....és mindig kaptál válaszokat!!!!!!!!!
Hívj ki egy szakembert és az megfogja neked mondani pontosan, igaz nem fog neked ingyen 20szor kimenni
Szerintem gáz kombi cirkot tetess fel, ami fűt és meleg vizet is ad. Bőven millió feletti (de inkább kétmillió felé, vagy ha olyan a helyzet, még több) bekerüléssel számolj.
Ha olyan környéken laksz, megfontolandó a nappaliba fatüzelésű vaskályha és a fürdőbe, hálókba elektromos fűtés. Ezt olcsóbb kiépíteni, de drágább üzemeltetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!