Beépített szekrény hasznos nettónak számít?
Ha beépített szekrényeket épít az ember a házába, az csökkenti a hasznos nettó m2-t?
Pl.: CSOK számításnál, vagy bármi másnál, ami minimum hasznos m2-t ír elő.
a beépített szekrény hogy lenne már a falban? attól beépített, hogy fixen oda van csavarozva, fúrva, nem rendezgeted át havonta, hogy hova kerüljön.
persze, hogy beleszámít, hiszen nem fal. egy szekrény, amibe belepakolsz. szükség esetén (pl ha vásárlásnál a vevőnek nem tetszik) simán ki lehet iktatni.
attól, hogy fixen csatlakozik a falhoz, még ugyanolyan szekrény, mint amit a Kikában megvehetsz.
Akkor azt sem számolod bele az alapterületbe, mert elfoglalja a helyet?
Egyébként mégis mekkora lehet egy beépített szekrény? Még ha mély, akkor is max 50 centi. Ha ez 2 méter hosszan megy, az mindössze 1 nm!
4 méter hosszú szekrény lenne 2 nm!
Ennyire problémát okoz néhény centi a CSOK-nál, hogy fél méterrel nem lehet nagyobbra tervezni a házat? :O
első válaszoló írta:
"Véleményem szerint a hasznos terület az, amivel gazdálkodni lehet"
rosszul gondolod.
egyrészt akkor ezzel szerinted nem lehet gazdálkodni? nem pakolhatsz bele ruhát, vagy bármit? ha telepakolod edényekkel, tisztítószerrel, télikabátokkal, cipőkkel, stb, az szerinted nem hasznos?
a másik, hogy azt írod, bútort lehet oda tenni. ki kell hogy ábrándítsalak, tetőtereknél nem számít bele a hasznos alapterületbe, ahol nem egyenes a fal, hanem ugye érzed, hogy tetőtérben vagy, tudod, ahol ferde az oldalfal. csak az a hasznos alapterület, ahol a belmagasság eléri a megfelelő értéket.
így simán előfordulhat, hogy valójában a tetőtérnek mondjuk 60 nm az alapterülete, de ebből a hatóság csak 20 nm-t vesz figyelembe, hisz a többinél nincs meg a belmagasság.
attól még az ott lakó oda is be tud tenni egy alacsonyabb szekrényt, egy komódot, egy ágyat, egy asztalt. és ez mégsem számít bele a hasznosba!
ágyakat pont szoktak is ilyen helyre tenni, mert ott nem is kell, hogy 2,5 méter legyen a magasság, ha alapesetben csak fekszel rajta.
meg sokszor ide csináltatni szoktak méretre szekrényt, hogy a lehető legjobban kihasználják a helyet.
1-es vagyok.
Így képzeltem el a beépített szekrényt:
Az ami rögzítve van a falhoz, az nekem csak rögzített bútor...
Persze, hogy lehet bele ruhát tenni (hisz arra való). De nekem ettől ez még egy falrésznek számít és az ebben lévő terület egy lakás jellegét nézve nem jelent növekedést.
Ezért is írtam, hogy "véleményem szerint".
igazad van, így írtad, de én is csak segíteni szerettem volna.
egy átlagos beépített szekrény nem pont így néz ki, bár való igaz, az elmúlt 10 évben nagy divatja van ezeknek a gipszkarton falaknak.
de ez nem igazi fal! ez is csak oda van csavarozva, fúrva. nagyon profin meg tudják csinálni, sőt nagy helyiségeket is simán szétválasztanak ilyennel, ajtót lehet bele építeni, ránézésre meg se mondanád, hogy nem téglafal.
régebben a beépített szekrényeket fa vázzal oldották meg, a régi lakásunkban is ilyen volt, meg a munkahelyem is ilyen. zártszelvényből is meg lehet oldani a keretet, az oldalára pedig fa vagy gipszkarton, szekrényajtókat pedig készen is lehet kapni.
ha faltól falig csinálsz egy szekrényt, akkor tulajdonképpen a háta és a két oldala maga a fal, csak ajtók rögzítéséről kell gondoskodni.
de ez még mindig a szoba, és azon belül egy épített bútor. az alapterületből nem vesz el.
egyszerűen olyan, mintha egy méretben tökéletesen passzoló gardróbszekrényt vennél, ami faltól falig, és padlótól plafonig ér.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!