Költséghatékony műhely/garázs miből készüljön?
A lehetőségeink nagyon szűkösek, de főleg a műhely funkció miatt nem akarunk évekig gyűjtögetni. Kb. 3x5m alapterület, nagyjából fa- és fémmegmunkálás, kisebb tartószerkezetek, dobozok készülnének, és némi kísérletezés előfordulna saját tervezésű kerékpárszármazékokkal. A leghangosabb a flexelés és a kalapálás (egyengetés). A szomszéd kb 5-6 méterre lesz a fix kerti asztala körül elég sokat a nyáron, valahogy tekintettel kell lennem rá, ezért fontos, hogy viszonylag szépen tompítsuk a hangokat.
Nem vagyok jártas árakban és abban sem, mennyire stabil és tartós egy-egy megoldás, és hogy mennyire könnyen tudom én kivitelezni úgy, hogy leginkább lakatosként, hegesztőként és "kreatív munkatársként" tudok szóba jönni az utóbbi években. Azt meg különösen nem látom át, mennyire jó hangcsillapító egy gipszkarton-üveggyapot-osb szendvics, ami kívülről vakolt, belülről meg lehet akár ez a trapézhullám lemez is... Mondjuk mennyire jó csillapító az árához képest, vagy hogy nehezebb-e, mint bontott téglában gondolkodni... A tető nyeregtető kellene legyen, és nem ártana elkerülni az ácsolással és cseréprakással járó vesződséget, inkább nagyobb egységekből lenne jó a tetőt összerakni. Nem lesz plafon, szép magas beltérrel többre megyünk. Kábé 2,3m a falak teteje. Oldalt lesz rajta egy nagyobb ajtó a kocsinak, hogy hosszában is könnyű legyen beállni. Már az ajtó is felvet jópár kérdést, főleg hogy nagyon fontos szempont lenne, hogy télen jól lehessen fűteni, ne legyen már pazarlás fenntartani csak azért, mert bejut a hideg... A házhoz toldva lenne, a ház hátulja fúrás alapján porotherm, ez a nagyobbacska, gyakorlatilag függőleges négyszögjáratokból álló tégla, nem tudom, mi a szakszerű neve.
Nem nagyon szeretnék vállalkozót megbízni a dologgal az ára miatt, és persze azért se, mert valahogy nem hallok felénk senkiről, aki igazán megbízható lenne, és árakkal sincs elszállva... Feketén se akarok megbízni senkit, mégis mi van, ha valami nagyon nem oké, megverem? :) Inkább csinálom én, és ha nem jó valami, kijavítom. Senki nem lett még hülyébb ettől. Ennek megfelelően szempont az is, hogy az ember viszonylag jól haladhasson vele, ezért is kerülném a bontott téglás falazást, bármilyen jó is. De természetesen ha több és nyomósabb előnyt találunk, mint hátrányt, akkor ezen az úton megyünk tovább.
Tehát kinek milyen ötletei támadnak, hogy lenne érdemes egy nyeregtetős ház folytatásaként épülő, 15 négyzetméternyi, standard magasságú, nagy oldalajtós műhely-garázs építési technológiáját megválasztani, ha kábé hétvégenként, ideális esetben egy-két baráttal kiegészülve lesz kivitelezve, és ha építőipari szaktudás lehet, hogy nem sok gyűlik össze? Nem kell félteni minket, van rendes szakmája mindenkinek, amiben elég jó is, de építőiparban inkább csak kisebb-nagyobb adag random tapasztalat lesz, meg google.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!